Utakmice generacije! Ove dvije riječi najbolje opisuju ono što u utorak u 17 sati čeka naše juniore, pred kojima je finale Hrvatskog nogometnog kupa. U Križevcima, gdje se igra cijela završnica (juniori, kadeti, pioniri), za trofej će se boriti protiv Dinama, najbolje hrvatske momčadi u ovom uzrastu, no daleko od toga da su naši mladići bez izgleda. U drugom dijelu sezone redaju same pobjede, igraju u sjajnoj formi, a na temelju svega toga mogu se i nadati trofeju, koji bi bio povijesni.
Naime, nijedna momčad Slavena od samostalnosti Lijepe Naše nije osvojila trofej, unatoč tome što su seniori dosad igrali tri finala kupa, kadeti i pioniri jednom, a ovo će biti drugo juniora u tri godine. Pehar i dalje nedostaje i ova sjajna generacija nada se da do njega može doći. Takvog je mišljenja i trener Vladimir Balagović, koji je, također, naglasio da je ovo utakmica generacije, unatoč tome što su ti isti dečki i lani igrali finale protiv Dinama, tada kao kadeti.
- Iskusniji su dečki upravo za to finale, znaju što ih čeka i mogu reći da smo itekako spremni. Rekao bih čak da ovo najvažnija utakmica kluba u sezoni i vjerujem da ćemo tako i igrati. Imamo potentnu, odličnu momčad, koja je ovo finale igrama i trudom u svakom slučaju i zaslužila - kazao je uvodno Balagović.
Smatra iskusni trener da je u jednoj utakmici sve moguće, unatoč tome što Dinamo, predvođen trenerom Jerkom Lekom, dolazi u ulozi favorita.
- Iako se u prvenstvu bore za prvo mjesto s Lokomotivom, rekao bih da je Dinamo najjači u Hrvatskoj, ali bih odmah nadodao da to ne mora ništa značiti. Znamo kakva nas utakmica čeka, znamo kakvi su ulozi, imamo adute s kojima ih možemo iznenaditi, imamo cilj, imamo vjeru i siguran sam da će ekipa dati sve od sebe kako bi na kraju utakmice podigla trofej visoko u zrak. Uostalom, s Dinamom smo već igrali u prvenstvu, bile su vrlo izjednačene utakmice, na Maksimiru smo i uzeli bod, bili bliže punom plijenu, tako da straha sigurno nema - optimistično je poručio Balagović.
Veseli ga dobra, odnosno odlična forma njegove momčadi, koja je prije dva dana srušila i Hajduk. U ovom drugom dijelu sezone, izuzev poraza od Rijeke, dečki imaju sve pobjede i puni optimizma ulaze u finale.
- Forma nas u svakom slučaju veseli. Novi igrači koji su stigli tijekom zime digli su nivo rada kod cijele momčadi, neki su se, da se tako izrazim, probudili, posložili smo se, kliknuli i zato imam vjeru da ćemo biti dobri. Odnosno, u toj utakmici želimo biti najbolji ove sezone, samo da nas pozitivna trema ne pojede. No, kao što sam rekao, ovi dečki već imaju iskustvo finala i to je dobra stvar. Ne idemo u rat, neće se svijet srušiti ako ne osvojimo kup, idemo igrati nogomet, dati sve od sebe, a onda će nam se to i vratiti na terenu - naglasio je trener.
Ono što Balagovića i juniorski stožer eventualno muči su izostanci kapetana Ivande i Markovskog zbog ozljeda, odnosno Peše, koji ne smije igrati, jer je ranije već igrao u istom natjecanju za drugi klub.
- Uz to, Geci je zadobio neku ozljedu i tek ćemo vidjeti hoće li biti spreman za finale, ali vjerujem da će biti sve u redu s njim. Poznajući ga, on bi igrao i s jednom nogom. Ostali su spremni. Nismo 100 posto kompletni, ali smo moćni, jaki i idemo poginuti za trofej. Ovo je nama finale Svjetskog prvenstva, utakmica kakvu brojni igrači ne odigraju za karijere i to želimo pokazati - zaključio je Balagović, uz poziv publici da ih u obližnje Križevce dođe podržati u što većem broju.
Dakle, jedno je sigurno! Svi putevi u utorak poslijepodne vode prema Križevcima, gdje mlade snage Slaven Belupa love povijesni trofej. Sretno!



.webp)



%201.png)


