Alati za pristupačnost

Novosti

Statistika u derbijima sjevera na strani Slaven Belupa, naročito u Koprivnici

slaven varaždin

Uz dvoboj Rijeke i Osijeka, mnogi upravo onaj između Slaven Belupa i Varaždina označuju kao derbi kola. Više je razloga, a prvi je geografske prirode, zbog čega se ovaj okršaj i proziva derbijem sjevera. Drugi razlog je činjenica da su susreti ovih rivala vrlo neizvjesni i favorita u njima u pravilu nema, treći je što se momčadi vrlo dobro poznaju, a četvrti je trener Mario Kovačević, koji je prije koprivničke sjedio upravo na varaždinskoj klupi.

Dakle, svi preduvjeti za odličnih 90 minuta su pred nama, pogotovo kada se uzme u obzir dobra igračka forma i jednih i drugih. Istina, gosti iz Varaždina imaju bolji ulazak u sezonu, trenutno imaju 10 bodova više i bore se za četvrtu poziciju, no i naši slavenaši su puni samopouzdanja, naročito nakon punog plijena iz Kranjčevićeve ulice.

Ove sezone ove dvije momčadi već su igrale, a domaći teren obranili su Varaždinci s 2:0. Mario Kovačević tada nije bio na klupi Slavena, a sad mu je želja poravnati račun. Međutim, svjestan je da će biti teško, što sugerira i statistika. Varaždin igra tek petu uzastopnu sezonu u Prvoj HNL, tako da smo međusobno odigrali tek 17 utakmica, uz sedam pobjeda Slavena, šest remija i četiri pobjede Varaždina. Gol razlika je na strani Slavena 17:14.

Što se tiče Koprivnice, odigrano je osam utakmica, uz četiri pobjede Slavena i tek jednu Varaždina. Ta jedina upisana je na posljednjem gostovanju Varaždinaca, u travnju ove godine, kada je za 0:1 zabio Dabro. Dakle, Varaždin ima dvije uzastopne pobjede, s time da u njima ni pogodak nije primio. Kada u obzir uzmemo posljednjih pet susreta ovih rivala, dvije pobjede ima svatko, a jedan je završio remijem.

Koliko su, ustvari, neizvjesni ti lokalni derbiji sugerira nam podatak da su u 17 utakmica samo dvije završile s pobjedom većom od jednog gola razlike. Slaven je u siječnju 2021. slavio 2:0, a Varaždin početkom ove sezone. Sukladno ovim brojkama možemo zaključiti kako nas i ovaj put čeka neizvjesnih 90 minuta, a mi se nadamo da će zadnji sučev zvižduk s rukama u zraku dočekati nogometaši Slaven Belupa. Podsjetimo, igra se u nedjelju u 15 sati, a glavni sudac je Ante Čulina iz Zagreba.

SPONZORI

logo glas transparent novi
logo glas transparent novi
Hyundai white300
Hyundai white300

ŽELIŠ POSTATI SPONZOR

Saznajte dodatne mogućnosti koje postoje za sponzorstvo.

Saznajte više

 

NK SLAVEN BELUPO