Alati za pristupačnost

Novosti

Pionirima četvrta uzastopna pobjeda pred derbi s Dinamom, bod kod Kustošije uzeli i kadeti

2P8A8323

Za razliku od seniora i juniora, koji su zbog reprezentativnih obaveza imali slobodan vikend, prvenstvene obaveze odradili su pioniri i kadeti, koji su gostovali kod zagrebačke Kustošije. iz metropole su se vratili s četiri boda, što znači da su pioniri upisali novu pobjedu, a kadeti remi. 

Pioniri, koje od ove sezone vodi Karlo Galinec, igraju u sjajnoj formi i to su još jednom potvrdili, upisavši četvrtu pobjedu u nizu. Kustošija u tom susretu nije imala baš nikakve izglede i poražena je na kraju s visokih 4:0. Naši mladići sve su praktički riješili u prvih pola sata, kada je na semaforu pisalo 0:3. U osmoj minuti domaćine je načeo Teo Božek, četiri minute kasnije rezultat je udvostručio Lovro Mamula, a onda je za 3:0 u 30. zabio Miloš Blagojević, koji je u 62. postavio i konačnih 0:4. Pioniri su u dosadašnjih devet kola upisali čak sedam pobjeda i samo dva poraza te su treći na ljestvici. Imaju četiri boda manje od vodećeg Hajduka i tri od Dinama, koji u nedjelju dolazi u Koprivnicu. Bit će to pravi spektakl na umjetnoj podlozi Apaša. 

Kadeti nisu bili te sreće, ali su došli do velikog i vrijednog boda, s obzirom na to da su domaćini u tom susretu bili apsolutni favorit. Naime, Kustošija je u vrhu poretka, dok su naši kadeti trenutačno posljednji. Međutim, hrabra i borbena igra urodila je plodom i mladi slavenaši na kraju su došli do neriješenog rezultata, bilo je 1:1. Domaćini su poveli već u 10. minuti, no planove im je u 82. poremetio Toni Agić, koji je samo pet minuta ranije ušao u igru. Bio je to kadetima peti remi u devet kola, posljednji su s isto toliko bodova, no Varaždin ima samo jedan, a Rudeš i Solin dva više. Prvu pobjedu u sezoni dečki trenera Tomislava Bolarića tražit će u nedjelju kontra Dinama, koji je trenutačno treći. 

Napomenimo kako  se u akciju vraćaju i juniori, koje u subotu čeka gostovanje u Splitu. Domaćin je Hajduk, a dvoboj je to u kojem favorita nema s obzirom na to da su ove dvije momčadi bodovno poravnate na ljestvici. 

ZA PIONIRE SU IGRALI: Celovec, Žužić, Ivanović, Urbanek, Legemec, Božek, Blagojević, Stažnik, Horvat, Vuković, Mamula. UŠLI SU: Vidović, Valent, Kliček, Filipović, Blažević, Ružić, Volf. TRENER: K. Galinec

ZA KADETE SU IGRALI: Sokač, Kršić, Kutleša, Jerčinović, Novak, Ivec, Mitrović, Marinov, Vidaković, Jelavić, Škurdija. UŠLI SU: Bosek, Matulin, Špoljarić, Agić. TRENER: T. Bolarić

SPONZORI

logo glas transparent novi
logo glas transparent novi
Hyundai white300

ŽELIŠ POSTATI SPONZOR

Saznajte dodatne mogućnosti koje postoje za sponzorstvo.

Saznajte više

NK SLAVEN BELUPO