Iz ravne Slavonije i rijeke Bosut u pitomu Podravinu i na rijeku Dravu stigao je David Bosak, 20-godišnji vezni igrač iz Vinkovaca. Nakon Banovca, Zahore, Cvetka, Sentića, Adeshine, Bilobrka i Balena, već osmi igrač koji je to napravio u proteklih dva-tri tjedna s koprivničkim prvoligašem.
Rodni kraj i matični klub napušta po prvi put i to nakon što je u Cibaliji ostavio veliki trag, unatoč tome što mu je tek 20 godina. Tome svjedoči gotovo 100 odigranih službenih utakmica, ali i traka oko ruke, koju je nosio već s 18 godina. Sve te dobre igre i navike sada želi pretočiti u novu sredinu i najviši rang hrvatskog nogometa.
- Prve impresije su odlične. U subotu ujutro sam došao i potpisao, već popodne igrao utakmicu i mogu reći da su me svi u svlačionici odlično prihvatili i pomogli da se smjestim. Prvi dojmovi su stvarno super - rekao nam je mladić iz Vinkovaca koji, mladosti unatoč, dolazi s velikim iskustvom iz seniorskog nogometa.
- Cijelim život sam igrao u Cibaliji, protekle tri sezone za seniorsku momčad, tako da imam iskustva. Sa 17 godina upisao sam prvi nastup za seniorsku momčad, već prvu sezonu bio kapetan, također drugu, u trećoj sam traku povremeno nosio i mogu reći da je veliki ponos nositi tako mlad kapetansku traku velikog kluba kao što je Cibalija. Na kraju sam odigrao ukupno 91 utakmicu i mislim da to puno pomaže što se tiče mog prelaska u Slaven Belupo - poručio je.
Logično, s obzirom na iskustvo i mladost, sljedeći korak vodio je prema eliti, a tu se u priču uključio i naš klub.
- Velika želja bila je napraviti iskorak u prvu ligu, a iskreno, želja je bio i Slaven Belupo tako da mi je iznimno drago što sam postao dio ove obitelji i nadam se da ćemo ovu sezonu odraditi jako dobro - kazao je optimistično pa nastavio.
- Volio bih kada bismo napali Europu, iako je ekipa dosta mlada. Ali vjerujem da ćemo biti konkurentni za vrh. Osobno? Dat ću sve od sebe da što prije zauzmem mjesto u prvih 11, radit ću i trenirat sve što trener bude od mene tražio i nadam se da će sve to funkcionirati - pojasnio je.
Ono što ga posebno veseli je to da ga je u svlačionici dočekalo dosta poznatih lica i igrača poniklih upravo u Cibaliji.
- S nekima sam igrao, igrao sam i protiv nekih. Tu je Išasegi, bili smo u Cibaliji jednu sezonu, poznajem Mažara, Mitrovića, tu je i Dabro, ekipa je stvarno super, ima puno poznatih lica i to mi puno olakšava dolazak u novu sredinu - poručio je za kraj ovog razgovora, odnosno početak koprivničke priče. Priče koja će, nadamo se svi, biti lijepa i dugotrajna.




.webp)



%201.png)


