ZNAČAJNA OBLJETNICA LEGENDI HNK SLAVEN

14.02.2010.


U povodu 40. godišnjice igranja utakmice osmine finala kupa bivše države, između Slavena i splitskog Hajduka, u koprivničkom restoranu Klas u subotu su se okupili bivši igrači tadašnje momčadi Slavena, te igrači ondašnje generacije koprivničkog kluba.
Ugodnom druženju legendarnih igrača koprivničkog nogometa bili su nazočni sadašnji predsjednik Slavena Belupa Stanislav Biondić i direktor kluba Robert Markulin koji su održali prigodne govore, te klupskim legendama pripremili poklone.
Kup-utakmica Slaven – Hajduk odigrana je 15. veljače 1970. godine pred nekoliko tisuća posjetitelja na Gradskom stadionu i završila je pobjedom Hajduka 2:1, a pogodak za Slaven postigao je Stjepan Sabol.

Za Slaven su igrali: Branko Šafar, Mijo Petrović, Mirko Kvakarić, Josip Barčanec, Željko Sokač, Vinko Lazar, Juraj Čor, Milivoj i Marijan Šoprek, Slavko Kovačić i Stjepan Sabol. Trener je bio Branko Pleše, a njegov pomoćnik Stanko Orlović.