Zirdum i Jajalo debitirali u dresu Slaven Belupa: “Za ovo smo trenirali cijeli život, osjećaj je fenomenalan, a žalimo što nismo uspjeli barem izjednačiti protiv Dinama”

06.12.2018.


Mladi nogometaši Slaven Belupa, ponikli u koprivničkoj Školi nogometa, Matko Zirdum i Ivan Jajalo jučer su u utakmici 1/4 finala Hrvatskog nogometnog kupa debitirali u dresu naše momčadi. Zirdum je protiv zagrebačkog Dinama odigrao svih 90 minuta, dok je Jajalo dobio priliku od 79. minute. Iako im je to bio premijerni seniorski nastup, obojica su opravdala ukazanu priliku i pokazala da se na njih itekako može računati u budućnosti.

– Za priliku u seniorskoj momčadi Slaven Belupa trenirao sam zapravo cijeli život. Sinoć mi se napokon ta velika želja ostvarila i sada želim ići samo prema naprijed. Znam da je težak put ispred mene, ali želim se kroz svaki trening probijati do što veće minutaže, a na kraju i do mjesta standardnog prvotimca. Zahvalio bih se stručnom stožeru što mi je dao priliku i nadam se da sam kroz ovih 90 minuta opravdao njihovo povjerenje – rekao je Zirdum.

Jajalo je također bio presretan što je upisao prve minute u dresu Slaven Belupa.

– Fenomenalan je osjećaj zaigrati i upisati prve minute. Jedva sam čekao ‘probiti taj led’ i drago mi je što je to bilo baš protiv Dinama na Maksimiru. Ovaj debi bit će mi veliki poticaj za dalje. Znam da moram na svakom treningu biti maksimalno koncentriran i angažiran jer jedino tako mogu napredovati. Hvala trenerima što su mi pružili priliku – rekao je Jajalo.

Naša momčad upisala je poraz od Dinama rezultatom 1:0, ali je pružila odličan otpor i bila vrlo blizu izjednačenja u drugom poluvremenu. I Zirdum i Jajalo priznali su kako je postojala mala, pozitivna trema koja je nestala čim su zaigrali.

– Zaista smo dobro odigrali kao momčad. U prvom poluvremenu je Dinamo bio bolji, ali u drugom smo ih stisnuli praktički na njihovu polovicu, imali nekoliko odličnih prilika i prava je šteta što nismo utakmicu odvukli u produžetke jer bi tamo moglo biti svega. Ostaje žal što smo ispali iz Kupa, ali ova nam utakmica mora poslužiti kao veliki motiv za ponedjeljak i utakmicu protiv Rudeša u kojoj je pobjeda imperativ. Ako zalaganje i igra budu na razini kao u prethodne tri utakmice onda ćemo sigurno osvojiti sva tri boda – složno su zaključili mladi Slavenaši.