Zirdum i Bogojević u momčadi kola

03.07.2020.


Nogometaši Slaven Belupa u 32. su kolu Hrvatski Telekom Prve lige svladali Istru 1961 rezultatom 3:0. Odličnu je utakmicu odigrala naša momčad, a prema izboru dnevnog lista Sportske novosti najistaknutiji pojedinci bili su Matko Zirdum koji je postigao svoj prvijenac u našem klubu i prvoligaškom nogometu te Bruno Bogojević koji je upisao dvije asistencije i jednu predasistenciju u susretu igranom u utorak. Bogojević je za svoju prezentaciju dobio 10 bodova, a Zirdum četiri.

– Iza nas je jako važna pobjeda protiv Istre jer je jučerašnji protivnik eventualnom pobjedom mogao zakomplicirati situaciju na ljestvici. Hvala Bogu, riješili smo utakmicu baš onako kako smo željeli. Od prve minute krenuli smo na sva tri boda, držali smo se trenerovih uputa i praktički već u prvih 30 minuta zgotovili utakmicu. Drago nam je što smo ovog puta svoju odličnu igru naplatili s tri boda. Zabio sam svoj prvi gol u dresu mog kluba i u prvoligaškom nogometu i naravno da sam zbog toga izrazito sretan. Sretan sam jer je pomogao našoj momčadi da na najbolji mogući način otvorimo utakmicu i na kraju da dođemo do sva tri boda. Gledat ću ga kao nagradu za sve što je iza mene i kao veliki poticaj za dalje. Nadam se će momčad nastaviti u istom ritmu do kraja sezone, a ako bude prilike, daj Bože da se ponovno upišem u strijelce i tako pomognem momčadi – rekao je Zirdum.