ŽELJKO KOPIĆ: SLAVEN BELUPO ĆE IMATI BOLJI PLASMAN OD TRENUTAČNOG

13.10.2015.


Nakon osvojenog boda kod Lokomotive u Zagrebu i prvoligaške stanke zbog kvalifikacijskih susreta reprezentacije Hrvatske za Europsko prvenstvo, Slaven Belupo se pod vodstvom trenera Željka Kopića i njegovih suradnika u tišini priprema za vrlo važan ogled s Hajdukom koji će se igrati ove nedjelje na koprivničkom stadionu.
– Prošlog smo tjedna odradili devet treninga na kojima smo povećali obim rada i u subotu odigrali prijateljsku utakmicu sa slovenskim aktualnim prvakom Mariborom. Iako smo izgubili (2:0) nisam nezadovoljan jer su igrači nakon susreta s Lokomotivom na treninzima bili pod velikim opterećenjem, a nastupili smo i bez petorice standardnih prvotimaca – kazao je trener Željko Kopić i nastavio:
– Veći dio utakmice s Mariborčanima bili smo bolja momčad, ali moram reći da nam je opet izostala realizacija iako smo imali nekoliko dobrih prigoda koje nismo uspjeli iskoristili. Nastupili smo u kombiniranom sastavu, što znači da su određenu minutažu dobili igrači koji nisu često nastupali na prvenstvenim susretima i uglavnom samo zadovoljan igrom koju smo prikazali.
Ovog vikenda nastavlja se prvenstvena utrka, a u Koprivnicu dolazi Hajduk koji za vodećim Dinamom zaostaje samo bod. Bit će to nogometni praznik za ovaj dio Hrvatske. Što očekujete?
– Do utakmice je ostalo još nekoliko dana i pripreme smo potpuno podredili Hajduku, koji na posljednjih sedam susreta nije primio pogodak i koji se nalazi u jako dobroj formi. Za svakog našeg igrača utakmica s Hajdukom mora biti veliki motiv i uvjeren sam da ćemo dati sve od sebe kako bi pokazali koliko vrijedimo. Na Koprivničkom stadionu u dosadašnjem prvenstvu još nismo izgubili i očekujem da će tako biti i nakon ogleda sa Splićanima.
Neki igrači su ozlijeđeni, hoće li se oporaviti do nedjelje kako bi mogli izvesti najjaču postavu?
– Vjerujem da hoće i da ćemo biti kompletni. Upravo zbog ozljeda s Mariborom nisu nastupili Međimorec i Purić, Ejupi je bio bolestan, a Brlek je igrao za mladu reprezentaciju Hrvatske. Tu je i Gregurina koji također nije igrao u Mariboru, dok se Križman potpuno oporavio od ozljede gležnja i nastupio svih 90 minuta. Za momčad s Hajdukom neće kandidirati Mikulić koji ima crveni karton i Potokar zbog ozljede.
Nakon Hajduka slijedi odlazak Osijeku, zatim kup sa Šibenikom u gostima i susret s Interom u Koprivnici. Kako vidite spomenuti raspored?
– Vrlo je zanimljiv, ali nama je svaka sljedeća utakmica najvažnija. Sada razmišljamo samo o Hajduku, nakon kojeg ćemo se okrenuti Osijeku, itd. Nadam se, da ćemo ispuniti očekivanja i pokazati našu snagu. U posljednja četiri prvenstvena nastupa osvojili smo četiri boda, nismo pobijedili ali nismo ni poraženi. Po meni nam nedostaju dva boda s Istrom koju smo propustili svladati na našem travnjaku i to moramo negdje nadoknaditi. Kup nam je također vrlo važan, sigurno nam neće biti lako kod Šibenika koji je uvjerljivo najbolji drugoligaš i koji je na najboljem putu da se vrati među prvoligaše.
Gdje vidite Slaven Belupo na kraju jesenske sezone?
– Još je prerano govoriti o jesenskom plasmanu, jer je ostalo dosta utakmica. Liga je izjednačena, bit će sigurno iznenađenja, ali vjerujem u bolji plasman od trenutačnog. Imamo momčad koja to može ostvariti i sve ćemo učiniti da zadovoljimo apetite naših navijača. Radimo maksimalno i to nam se mora vratiti. Neka nas samo zaobiđu ozljede i to će biti najvažnije kao i da našu dobru igru okrunimo s boljom realizacijom nego na posljednjim utakmicama – završio je Željko Kopić mladi i ambiciozni trener Slavena Belupa koji u svom radu ništa ne prepušta slučaju i koji vjeruje u još bolje rezultate našeg kluba.