ŽELJKO KOPIĆ: BILA JE TO USPJEŠNA SEZONA SLAVENA BELUPA

17.05.2016.


Slaven Belupo je sjajno zaključio ovosezonsko natjecanje u kojem se uvrstio u finale Hrvatskog nogometnog kupa, dok je prvoligaško prvenstvo završio na sedmom mjestu s 42 osvojena boda.
Učinak je to kojeg je koprivnički prvoligaš ostvario pod vodstvom trenera Željka Kopića i stručnog stožera u kojem se još nalaze njegov pomoćnik Zlatko Bašić, treneri vratara Branko Bali i Mario Hontić, sportski direktor Josip Omrčen-Čeko, liječnici dr. Eduard Rod i dr. Eugen Fucak, te fizioterapeuti DarjanTomašić i Marko Hošnjak.
– Sve je sjelo na svoje mjesto, sezonu smo završili na najbolji način iako mogu reći da je jesenski dio protekao dosta nestabilno, dok smo u proljetnom natjecanju bili daleko bolji. U polufinalu Kupa izbacili smo Rijeku što je malo tko očekivao i što je bio naš veliki uspjeh, dok smo u “četvrtom krugu” prvenstva osvojili 15 bodova te se nekoliko kola prije kraja potpuno odvojili od klubova koji su se borili za opstanak. Naravno da sam jako zadovoljan postignutim jer sam kod dolaska u Slaven Belupo morao stvarati gotovo novu momčad – kazao je trener našeg kluba Željko Kopić te dodao:
– Prije početka proljetnog nastavka napustila su nas dva ključna igrača iz veznog reda Ljuban Crepulja i Petar Brlek koji su dogovorno otišli u inozemstvo, no uspješno smo ih nadomjestili posebno dolaskom iskusnog Nikole Pokrivača koji je u našu igru unio mirnoću i svojom kvalitetom pokazao da nije bez razloga svojedobno bio reprezentativac. Šteta, što se već u svom drugom proljetnom nastupu za našu momčad ozlijedio vratar Goran Blažević, također bivši reprezentativac koji bi svojim obranama sigurno dao još kvalitetniju dimenziju cijeloj momčadi.
U proljetnom nastavku Željko Kopić je otvorio prvoligaška vrata i nekim mladim igračima koji su također dali svoj doprinos uspješnim proljetnim rezultatima.
– Sve smo radili studiozno jer mladi su budućnost kluba. Nikola Jambor i Vinko Međimorec postali su standardni igrač, Stefan Savić je također nastupio na svakoj utakmici, David Arap i Goran Barić često su ulazili u momčad, dok je vratar Antun Marković dobio prigodu u posljednjem susretu sa Splitom. Svi su ispunili očekivanja i pokazali da se klub na njih i te kako može osloniti. Uvjeren sam da će još više pokazati u sljedećem prvenstvu jer su uz kvalitetu koju imaju stekli i određeno iskustvo.
Slaven Belupo još od Marija Dodika nije imao strijelca u samom vrhu prvoligaškog prvenstva. Sada je to Muzafer Ejupi koji je drugi strijelac lige sa 16 postignutih pogodaka.
– Ejupi je sjajno napredovao i pokazao da je zaista vrstan strijelac. Proljeće je također bilo njegovo, postigao je niz odlučujućih golova u prvenstvu i Kupu, bio nezaustavljiv za suparničke obrane, odlično je surađivao sa suigračima koji su također zaslužni za pogotke koje je postigao i njegov plasman na drugo mjesto liste strijelaca je više nego zaslužen.
Slaven Belupo je u polufinalu Hrvatskog nogometnog kupa prošao Rijeku te se uvrstio u svoje drugo finale, što je nakon nekoliko sezona njegov najveći uspjeh.
– Igrati u finalu Kupa je zaista nešto posebno jer to pridonosi još većem rejtingu kluba i naravno da sam jako zadovoljan. Igrali protiv Dinama, naše uvjerljivo najbolje momčadi i malo je nedostajalo da uspijemo. Svih 90 minuta bili smo Modrima ravnopravan suparnik a u nekim dijelovima igre čak i bolji. No u Osijeku smo neoprezno primili pogotke koji su prelomili utakmicu na njihovu stranu, ali pljesak i podrška naših navijača za vrijeme i na kraju utakmice najbolji je odgovor na igru koju smo pokazali.
Klupski čelnici su tijekom sezone u niz navrata iskazali veliko zadovoljstvo radom svog mladog trenera kao i cijelog stručnog stožera, a najbolji su pokazatelj ostvareni rezultati.
– Imao sam veliku podršku od samog dolaska u Slaven Belupo, što mi je umnogome olakšalo posao koji sam sa svojim suradnicima obavljao: od predsjednika kluba Hrvoja Kolarića, direktora Zvonimira Šimunovića, sportskog direktora Josipa Omrčena-Čeke, tehničkog direktora Roberta Kerovca i ostalih. U takvom ozračju ugodno je raditi i zbog toga smo svi zajedno uspjeli. Uvjeren sam da ćemo u sljedećoj sezoni tako i nastaviti – zaključio je Željko Kopić.