ZAVRČ – SLAVEN BELUPO 3:2

26.06.2013.


ZAVRČ: Fink, Kurbus, Sambolec, Roškar, S. Čeh, Brlečić, A. Čeh, Matjašič, Fuček, Benko, Golubar (još su igrali: Bešenić, Kokol, Kuserbanj, Letonja, Kelenc, Dugolin, Kovačić, Kouter, Sršen, Buzeti, Kokot, Murko).
Trener: Želimir Orehovec.
SLAVEN BELUPO: Pelin (od 71. Marković), Purić (od 64. Geng), Pranjić (od 71. Senić), Bagarić (od 64. Maras), Filipović (od 78. Sminderovac), Gregurina (od 64. Melnjak), Matoš (od 71. Arap), Rak (od 71. Haračić), Glavica (od 57. Vugrinec), Roksam (od 71. Šaban), Delić (od 71. Posinković).
Trener: Ivan Katalinić.
Strijelci: 1:0 – Benko (6), 1:1 – Matoš (32), 1:2 – Matoš (38), 2:2 – Sambolec (45), 3:2 – Kelenc (76).
Sudac: Silvester Kosnik. Pomoćnici: Aleksandar Burjan i SebastijanJambrušk (svi Slovenija).
Stadion Zavrč.
Gledatelja: 400.
Izvješće:
U svom trećem prijateljskom ogledu na pripremama u Sloveniji Slaven Belupo je doživio prvi poraz. Svladao ga je novi slovenski prvoligaš Zavrč s 3:2 iako su Koprivničanci imali više od igre i više povoljnih prigoda.
Domaćini su došli u vodstvo iz svog prvog ozbiljnijeg napada u 6. minuti kada je Benko s nekoliko metara svladao Pelina.
Za našu momčad izjednačio je Matoš u 32. minuti nakon odličnog ubačaja Filipovića, a isti igrač bio je i strijelac drugog pogotka za farmaceute u 38. minuti poslije vrlo dobre asistencije novopridošlogRoksama.
U posljednjoj minuti prvog dijela Zvrč je izjednačio na 2:2 pogotkom Samobolca, poslije nespretnosti naše obrane.
U nastavku susreta oba trenera napravila su niz izmjena nakon kojih je Slaven Belupo imao tri sjajne prigode: Vugrinec, Haračić i Šaban, ali ih nisu iskoristili. Nekoliko minuta prije kraja domaćini su uspjeli postići pogodak za konačnih 3:2, kojeg je realizirao Kelenc.