Zapata i Hadžić za tri boda u Puli

06.12.2021.


Nogometaši Slaven Belupa u 18. su kolu Hrvatski Telekom Prve lige upisali pobjedu na gostovanju kod Istre 1961. Na Aldo Drosini slavili su rezultatom 1:2 i tako došli do drugog slavlja u nizu u gostima. Strijelci za našu momčad bili su Zapata i Hadžić u prvom poluvremenu susreta.

Trener Zoran Zekić u današnjoj utakmici nije mogao računati na ozlijeđene Grgića, Zvonareka i Bogojevića, zbog kartona je izostao Kvržić, a Marina koji je dobio nezgodan udarac na treningu dan prije utakmice započeo je utakmicu s klupe. Tako je od početka krenuo Sušak na golu, a trojicu u zadnjoj liniji činili su Božić, Paracki i van Bruggen. Bokove su zauzeli Bosec i Goda, a veznu liniju Caimacov, Kocijan i Glavčić. U napadu su zaigrali Krstanović i Zapata.

Naša je momčad bolje ušla u susret i nakon nekoliko opasnih situacija pred golom domaćina stigla u vodstvo u 19. minuti. Zapata je spremno dočekao obranu Lučića nakon pokušaja Hadžića i iz blizine poentirao za 0:1. Pokušala je Istra odgovoriti preko Belje, no njegov udarac sa sedam metara otišao je pokraj vratnice u 29. minuti. Dvije minute kasnije 0:2. Hadžić se našao oči u oči s Lučićem i mirno poentirao za povećanje vodstva. Domaćin je rezultat smanjio u 51. minuti kada je Mišković iz slobodnog udarca pogodio za 1:2. Petnaest minuta kasnije Silva je zbog starta na Caimacovu  zaradio drugi žuti, odnosno isključujući crveni karton. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao te je naša momčad osvojila važna tri boda.

6. prosinca 2021. – 18. kolo HT Prve lige
Pula, Aldo Drosina

NK Istra 1961 – NK Slaven Belupo 1:2 (0:2)

NK ISTRA 1961: Lučić – Hujber, Silva, Galilea, Marin (od 85. Daničić) – Perera (od 75. Perković), Mlinar, Mišković (od 61. Abdallahi) – Lisica, Beljo (od 85. Iličić), Bande (od 75. Serderov). Trener: Gonzalo Garcia.

NK SLAVEN BELUPO: Sušak – Božić, Paracki, van Bruggen – Bosec, Caimacov (od 90. Laušić), Kocijan (od 85. Zirdum), Glavčić (od 90. Mlinarić), Goda – Hadžić (od 78. Krstanović), Zapata (od 78. Monjac). Trener: Zoran Zekić.

Suci: Ante Čuljak (Zagreb), Bojan Zobenica (Velika Gorica), Željko Bučar (Duga Resa) i Mario Zebec (Istra).

VAR: Fran Jović (Zagreb), AVAR: Vedran Đurak (Stupno).

Strijelci: 0:1 Zapata 19′, 0:2 Hadžić 31′, 1:2 Mišković 51′

Žuti karton: Silva 19′, 67′, Perrera 35′, Perković 80′ (Istra 1961); Brković 40′, Kocijan 57′, Paracki 72′, Krstanović 80′ (Slaven Belupo)

Crveni karton: Silva 67′ (Istra 1961); (Slaven Belupo)