VRUČINA DRUGI NA LJESTVICI STRIJELACA

21.10.2008.


Napadač Slavena Belupa Bojan Vručina sa osam pogodaka trenutno je drugi na ljestvici strijelaca prvoligaškog prvenstva.
Dva vodeća igrača u poretku za 'Trofej T-Com najbolji strijelac' bili su vrlo uspješni u 11. kolu: oba su postigla po dva gola pa je Nikola Kalinić zadržao vodstvo i razliku od dva gola prednosti ispred Bojana Vručine. Iako je Kalinić propustio nekoliko izglednih prilika na utakmici Hajduk-Cibalia, bio je vrlo precizan kod izvođenja oba kaznena udarca dok je Vručina uz jedan pogodak iz kaznenog udarca u uvjerljivoj pobjedi Slaven Belupa protiv Croatia Sesvete postigao i jedan iz igre.
Od 10 postignutih pogodaka u dosadašnjem tijeku prvenstva, Nikola Kalinić čak šest je postigao udarcima sa 11 metara dok je Vručina od osam postignutih, tri puta bio strijelac iz kaznenog udarca. Inače, 11. kolo obilježili su kazneni udarci: dosuđeno ih je i realizirano čak pet što se zadnji put u HNL-u dogodilo u 12. kolu prošlogodišnjeg prvenstva.