Vrhunska utakmica i pobjeda Slaven Belupa u Gorici

18.02.2022.


Nogometaši Slaven Belupa u 24. su kolu Hrvatski Telekom Prve lige upisali pobjedu na gostovanju kod Gorice. Naša je momčad odigrala izvrsnu utakmicu i golovima Caimacova, Zvonareka i Marine slavila s uvjerljivih 0:3.

Trener Zoran Zekić u današnjem susretu nije mogao računati na ozlijeđene Krstanovića, Kocijana i Zirduma, dok je zbog crvenog kartona suspendiran bio Bosec. U prvi sastav nakon ozljede se vratio Paracki, a u odnosu na utakmicu s Hajdukom od prve minute su zaigrali i Caimacov i Laušić.

Naša je momčad savršeno otvorila prvo poluvrijeme. U 2. minuti Caimacov je tukao izvana i lijepo pogodio za 0:1, a samo osam minuta kasnije Zvonarek je precizno pogodio drugi kut golmana Kotarskog za 0:2. Pokušao je domaćin smanjiti rezultat do kraja prvog poluvremena, ali naša obrana i Sušak na golu bili su na visini zadatka. Blizu trećeg pogotka bio je Zvonarek u 40. minuti kada je njegov udarac glavom nakon centaršuta Gode otišao tik iznad grede.

U 57. minuti naša je momčad stigla do visokih 0:3. Marina je mirno realizirao jedanaesterac kojeg je iznudio Bogojević. Tom je prilikom Jovičić dobio crveni karton. U 63. minuti Bogojević je sjajno tukao, no Kotarski je još boljom reakcijom spasio svoj gol. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao te je Slaven Belupo upisao veliku i uvjerljivu pobjedu.

U idućem kolu naša će momčad ugostiti u Koprivnici Hrvatski Dragovoljac. Utakmica će se na koprivničkom Gradskom stadionu Ivan Kušek – Apaš igrati s početkom u 18 sati.

18. veljače 2022. – 24. kolo HT Prve lige
Split, Poljud

HNK Gorica – NK Slaven Belupo 0:3 (0:2)

HNK GORICA: Kotarski – Musa, Steenvoorden, Jovičić, Krizmanić – Babec, Pršir (od 62. Suk) – Mitrović (od 73. Fruk), Kalik, Atiemwen (od 77. Benito) – Cruz. Trener: Krunoslav Rendulić.

NK SLAVEN BELUPO: Sušak – Božić (od 85. Tepšić), Paracki, Soldo – Kvržić, Marina (od 80. Liklin), Caimacov, Goda – Laušić (od 52. Bogojević) – Zvonarek (od 52. Brković), Zapata (od 80. Hoxha). Trener: Zoran Zekić.

Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Anto Marić (Zagreb), Dejan Vuković (Zagreb) i Ivan Matić (Osijek)

VAR: Marin Vidulin (Kanfanar), AVAR: Robi Kezele (Rijeka).

Strijelci: 0:1 Caimacov 2′, 0:2 Zvonarek 10′, 0:3 Marina 57′

Žuti karton: Pršir 34′ (Gorica), Marina 40′ (Slaven Belupo)

Crveni karton: Jovičić 57′ (Gorica), (Slaven Belupo)