VRATAR ANTUN MARKOVIĆ OPRAVDAO POVJERENJE TRENERA ŽELJKA KOPIĆA

02.05.2017.


U Slaven Belupo je došao prije devet godina iz Suhopolja gdje su ga kao kadeta nakon sjajnih obrana zapazili stručnjaci koprivničkog prvoligaša i doveli u klub.

Riječ je o vrataru Antunu Markoviću (24) kojem je trener Željko Kopić prvu prigodu dao na početku ove sezone nakon ozljede iskusnog čuvara mreže Gorana Blaževića, da bi ga opet “dignuo s klupe” uoči nedavnog gostovanja Dinama u Koprivnici.

Popularni “Marko” zajedno sa svojim suigračima umnogome je pridonio “padu” Modrih na Gradskom stadionu i pokazao, da neće olako ispustiti “jedinicu” na vratima Slavena Belupa.

– Zahvaljujem se treneru koji mi je upravo s Dinamom, našim najtrofejnijim klubom ukazao povjerenje i mislim da sam to u potpunosti opravdao. Svi smo zaslužni za tu veliku pobjedu s Modrima (2:1) jer smo ostavili srce na terenu i svojim strpljivim navijačima priredili prvo i pravo proljetno veselje. Izgleda da mi leže utakmice s Dinamom, jer sam i na početku sezone bio na vratima u Maksimiru kad smo osvojili bod – istaknuo je Antun Marković.

Uspješnim obranama iskazao se i u prošlom kolu u gostima kod Splita gdje je njegova mreža ostala “zaključana”, te se Slaven Belupo u Koprivnicu vratio sa zasluženo osvojenim bodom.

– Prije odlaska u Split rekao sam da nećemo izgubiti i to se ostvarilo. Uz malo sreće mogli smo do sva tri boda, ali i s neodlučenim rezultatom sam zadovoljan. Pobjeda s Dinamom i osvojeni bod na Parku mladeži učvrstili su našu igru, dali nam stabilnost, ozračje u svlačionici i klubu znatno se podignulo i potpuno mirno ulazimo u završnicu prvenstva.

U nedjelju u Koprivnicu dolazi Istra 1961 koja uz Lokomotivu želi “skinuti” Slaven Belupo s petog mjesta. Što očekujete?

– Naravno pobjedu s kojom bi zadržali uspješan niz. Neće biti lako s Puljanima jer su dobra momčad, ali mi smo domaćini, imamo kvalitetu i znatno smo bliže osvajanju sva tri boda s kojima bi stekli velike izglede da u konačnici završimo na petom mjestu.

Svojim obranama istaknuli ste se još u juniorskoj momčadi a zatim ste otišli na posudbu kod trećeligaša Koprivnice. Koliko je to koristilo?

– Za vratara je najvažnije da ima kontinuitet i mislim da je to bilo dobro za mene, ali i za Koprivnicu u kojoj sam branio u dva navrata. No i za vrijeme posudbe ja sam stalno vježbao u Slavenu Belupu s trenerima Brankom Balijem i Mariom Hontićem s kojima i sada svakodnevno treniram i koji su umnogome zaslužni za moj razvoj.

Kako vidite raspored Slavena Belupa do kraja sezone?

– O rasporedu je teško govoriti jer se nikad ne zna što će biti. U proljetni dio prvenstva nismo krenuli kako se očekivalo, izgubili smo nekoliko planiranih bodova iako smo dobro igrali, no sve to možemo ispraviti u preostalim utakmicama. Nakon Istre odlazimo kod Osijeka s kojim smo na našem travnjaku prikazali dobru igru, ali smo na kraju nesretno izgubili, kao i sa Splitom s kojim smo promašili dva jedanaesterca. Poslije Osijeka dolazi nam najvjerojatniji prvak Rijeka s kojom smo također ovog proljeća dobro igrali na Rujevici, ali ostali bez bodova. Zatim gostujemo kod Lokomotive i u posljednjem kolu dolazi nam Hajduk. Raspored jako zahtjevan ali mi idemo, kao što kaže i trener Kopić iz utakmice u utakmicu. Trenutačno nam je u mislima Istra, a nakon tog susreta razmišljat ćemo o sljedećem. Volio bih da na koprivničkom stadionu ostvarimo stopostotni učinak i pokažemo da možemo igrati s našim najjačim klubovima – završio je Antun Marković.