Vinko Soldo napustio klub, Matko Zirdum na posudbi u Gorici

13.01.2021.


Vinko Soldo od danas više nije igrač Slaven Belupa. U Koprivnicu je stigao 29. siječnja prošle godine te je ukupno upisao 21 nastup u dresu našeg kluba. Dvadeset puta nastupio je u prvenstvu, a jednom u Kupu. Debitirao je u 22. kolu prošle sezone u susretu s Hajdukom u kojem je naša momčad slavila rezultatom 2:1. Postigao je i jedan pogodak, na gostovanju kod Gorice bio je precizan glavom za 0:1 i sva tri boda u 11. kolu aktualne sezone.

– Hvala Slaven Belupu i ljudima u klubu na svemu. Proveo sam prekrasnih godinu dana u Koprivnici i zaista mi je žao što odlazim. Ipak, nogomet je takav, nepredvidljiv i nikad ne znate što vam donosi sutra. Slaven će u meni imati velikog navijača i vjerujem da će moji dosadašnji suigrači biti još bolji nego na jesen. Kvalitetu imaju i to će potvrditi na terenu – rekao je Soldo.

Vinko, hvala ti na svemu i sretno u daljnjoj karijeri!

Matko Zirdum ostatak će sezone provesti na posudbi u slovenskoj Gorici, trenutno desetoplasiranoj momčadi slovenske Prve lige. Zirdum je ove sezone odigrao četiri utakmice u dresu Slaven Belupa te će na proljeće kroz veći fond utakmica hvatati formu kako bi spreman dočekao pripreme za iduću sezonu.

– U ovom trenutku najpotrebnije su mi minute na terenu kako bih napredovao i u dogovoru s klubom sam zaključio da je ovo najbolji potez. Vjerujem da će tako i biti u Gorici i kako će se ova posudba pokazati kao pun pogodak – objasnio je Zirdum.

Sretno našem Matku!