VINKO MEĐIMOREC: NASTAVIT ĆEMO NIZ NEPOBJEDIVOSTI NA NAŠEM STADIONU

04.10.2017.


Nakon 11 odigranih kola Slaven Belupo ima 13 bodova, uz tri pobjede, četiri neodlučene i četiri izgubljene utakmice, te se nalazi na petom mjestu prvoligaške ljestvice.

Najbolji je to plasman naše momčadi otkako Prva HNL broji deset klubova, što je svakako vrijedan uspjeh u kojem je sudjelovao i mladi stoper Vinko Međimorec (21) koji se svojim igrama učvrstio u standardnoj postavi koprivničkog prvoligaša.

– Zadovoljan sam plasmanom i osvojenim bodovima kojih je moglo biti i više da u susretima s Rudešom i Osijekom pred našim navijačima nismo ispustili pobjede u posljednjim sekundama. Šteta što nam se to dogodilo jer da smo osvojili još četiri boda potpuno bi se približili klubovima u samom vrhu – istaknuo je Vinko Međimorec i nastavio:

– No, igrali smo dobro i da je bilo samo malo sreće još bi se više radovali i dali na znanje da imamo momčad za svaku pohvalu.

Utakmica s aktualnim prvakom Rijekom također je bila na visokoj razini u kojoj ste postigli izjednačujući pogodak i zaustavili je u pobjedničkom pohodu.

– Sretan samo zbog gola Riječanima, iako je najvažnije da smo zadržali neodlučeni rezultat. Još bih bio sretniji da sam bio strijelac i s Osječanima kada je moj udarac glavom umjesto u mreži njihovog golmana završio na donjem dijelu vratnice. Osobno mislim da su se klubovi iz gornjeg dijela, dakle Osijek i Rijeka malo provukli na našem stadionu gdje u dosadašnjem prvenstvu još nismo izgubili. Vjerujem da ćemo tako i nastaviti.

U prošlom kolu osvojen je bod kod najozbiljnijeg konkurentna za što bolji plasman, Lokomotive, koja je kolo prije odigrala neodlučeno s Hajdukom na Poljudu.

– Vrlo je to vrijedan bod s kojim smo zadržali prednost prije reprezentativne stanke i potpuno opušteno možemo se pripremati za nastavak prvenstva i nadolazeću utakmicu u Koprivnici s Interom iz Zaprešića, kojeg smo ove sezone već pobijedili na njegovom travnjaku. Nadam se da će tako biti i pred našim navijačima, iako su Zaprešićani nezgodan suparnik i moramo biti jako oprezni. Ipak prednost je na našoj strani i mislim da ćemo to opravdati.

Iako Slaven Belupo ima vrlo dobar plasman ipak nedostaje bolja učinkovitost, odnosno veći broj pogodaka u suparničkim mrežama.

– Slažem se, ali nama već nekoliko kola nedostaje naš najbolji strijelac Ivanovski koji je morao na operaciju trbušnog zida. S njegovim nastupima sigurno bi imali više postignutih golova, kao i više bodova. Kada se vrati u momčad, bit ćemo znatno opasniji za protivničke vratare.

Slaven Belupo nakon Intera gostuje kod Cibalie, a zatim igra kod kuće dvije utakmice za redom, s Hajdukom i Dinamom. Što očekujete?

– Tek poslije susreta sa Zaprešićanima razmišljat ćemo o Vinkovčanima, a zatim o Hajduku i Dinamu. Optimista sam i vjerujem da iz tih ogleda možemo izvući dosta bodova. Ako smo mogli na našem stadionu postići pozitivan rezultat s Osijekom i Rijekom možemo i sa Splićanima i Zagrepčanima. No ima još vremena do tih susreta prije kojih moramo igrati s Interom i Cibaliom.

Posljednjih nekoliko mjeseci imali ste problema s ozljedama. Kako je sada?

– Vjerujem da su ostale iz mene jer dosta su me pratile. S Osijekom sam se također ozlijedio, ali srećom nije bilo ništa posebno tako da sam nastupio s Lokomotivom. Osjećam se dobro i neka samo tako ostane. Isto se nadam da ću još koji put pogoditi suparničku mrežu, a u obrani odigrati najbolje što mogu – završio je Vinko Međimorec.