VEDRAN PURIĆ: VJERUJEM DA ĆEMO ZADRŽATI TRENUTAČNI PLASMAN

05.09.2016.


Nakon sedam prvoligaških kola Slaven Belupo na ljestvici zauzima peto mjesto s devet osvojenih bodova: dvije pobjede, tri neodlučena rezultata i dva poraza, te osam postignutih i isto toliko primljenih pogodaka.
S takvim omjerom dočekao je prvenstvenu stanku nakon koje mu u nedjelju (11. rujna) u goste dolazi trenutačno posljednja Lokomotiva, koja uz Split, Cibaliu i Istru još nije osjetila slast pobjede.
– Lokosi su dobra momčad, malo su ih iscrpili europski nastupi, ali sigurno imaju kvalitetu za viši plasman. Vjerujem da se u Koprivnici ipak neće radovati i da ćemo osvojiti sva tri boda, nakon izgubljenih utakmica s Osijekom na našem travnjaku i Rijekom u gostima. Uspjeh s Lokomotivom mnogo bi na značio za nastavak prvoligaške utrke – ističe kapetan Slavena Belupa i jedan od najiskusnijih igrača Vedran Purić, te dodaje:
– Natjecateljska stanka dobro nam je došla, iskoristili smo je za što bolje uigravanje, posebno novih igrača koji su došli krajem prijelaznog roka u klub. Vrlo marljivo radimo i nadam se da će to dati rezultate u nastupima koji su pred nama.
Kako vidite dosadašnji prvenstveni učinak?
– Jako smo dobro startali svladavši kod kuće Zaprešićane i Vinkovčane, te iznenadili Dinamo na maksimirskom stadionu gdje smo bili vrlo blizu osvajanju sva tri boda, iako je i neodlučeni rezultat za nas veliki uspjeh. Zatim smo propustili pobijediti Split s kojim smo osvojili bod kao i na gostovanju u Puli. Najveći propust napravili smo s Osijekom u Koprivnici s kojim smo izgubili susret, a zavrijedili smo najmanje bod. No, previše smo griješili na toj utakmici dok je poraz s Rijekom u gostima po meni bio očekivan, iako smo oba pogotka primili iz čudnih situacija. Naime kod vodećeg gola Riječana nije bilo govora o prekršaju na 17 metara, a kazneni udarac za domaćine ne želim komentirati jer nije postojao.
Nastavak prvenstvenog rasporeda nije naklonjen našoj momčadi. Što Vi mislite?
– Raspored kao raspored, mora se igrati iz utakmice u utakmicu i tako ćemo se postaviti. Poslije Lokomotive odlazimo Hajduku s kojim završavamo prvi dio natjecanja, a zatim slijede još dva gostovanja za redom – Inter i Cibalia. Pobijedili smo ih u Koprivnici i ne vidim zašto ne bi učinili to i kod njih ili odigrali barem neodlučeno. Imamo momčad koja to može učiniti, a uz to imamo i bodovnu prednost. Trenutačno Zaprešićani za nama zaostaju tri, a Vinkovčani šest bodova. Njihov raspored također nije lagan.
Gdje vidite plasman Slavena Belupa nakon jesenskog natjecanja?
– Vjerujem da ćemo biti gdje i sada, iako bih želio da napadnemo vodeću četvorku. Mislim da nismo bez izgleda i da ćemo, kada se još bolje posložimo igrati značajniju ulogu. Naš stručni stožer svakodnevno radi na tome i nema razloga da ne uspijemo. Neće biti lako, Liga je dosta izjednačena osim samog vrha u kojem će dominirati Dinamo i Rijeka, dok se s ostalim momčadima možemo ravnopravno nositi. Moramo gledati samo sebe, ne se obazirati na druge jer samo dobrom igrom možemo do još uspješnih rezultata.
Izgleda da očekujete bolji plasman od prošlosezonskog?
– Svakako i mislim da nikakva borba za ostanak ne dolazi u obzir, iako nas je u prijelaznom roku napustilo nekoliko ključnih igrača. Nećemo biti ništa slabiji što će pokazati prvoligaški nastavak – optimistički je završio Vedran Purić.