VEDRAN PURIĆ: NAJVAŽNIJE JE POBIJEDITI ISTRU ZA MIRNIJI PRVENSTVENI NASTAVAK

17.03.2016.


Ulaskom u igru odmah na početku drugog poluvremena u prvoj utakmici polufinala Hrvatskog nogometnog kupa s Rijekom na Rujevici, Vedran Purić uspješno je obavio sve obrambene zadatke, bio među najboljim pojedincima naše momčadi, te uputio sjajan ubačaj iz kojeg je Christensen postigao pogodak domaćinima za prihvatljivi rezultatski uzvrat.
– Mislim da možemo biti zadovoljni krajnjim ishodom s Riječanima koji su nam vrlo brzo i olako “zabili” dva pogotka i stekli veliku prednost. No, brzo smo se vratili u igru, bili ravnopravni na travnjaku i zasluženo smanjili njihovo vodstvo koje nam obećava da u uzvratnom susretu možemo napraviti rezultat za plasman u finale – ističe Vedran Purić i nastavlja:
– Rijeka je vrlo dobra momčad koja ima veliki izbor kvalitetnih igrača i uz Dinamo sigurno naš najbolji prvoligaš, no mi smo im borbenošću i zalaganjem jako dobro uzvratili. Da na samom početku susreta nismo primili ta dva nesretna pogotka možda bi došli i do neodlučenog ishoda, kao što smo ih s Riječanima imali u sva tri ovosezonska prvenstvena ogleda.
U subotu u Koprivnicu dolazi Istra 1961 koja na ljestvici ima pet bodova manje. Očekuje se pobjeda i mirniji prvenstveni nastavak?
– Za nas je ta utakmica od posebnog značaja i kao domaćini opravdano vjerujemo u osvajanje sva tri boda s kojima bih zaista mirnije nastavili prvoligašku utrku. Naša je forma u usponu što smo pokazali s Dinamom u Maksimiru, Splitom u Koprivnici, pa i Rijekom u kupu iako smo sva tri susreta izgubili. No s Istrom nemamo pravo na “kiks” jer ta nam je utakmica od najveće važnosti. Siguran sam da će svaki od nas pružiti svoj maksimum i da će bodovi ostati u Koprivnici.
Nakon susreta s Istrom slijedi prvoligaška stanka zbog nastupa reprezentacije a zatim nas, opet na koprivničkom stadionu očekuju dva ogleda s Rijekom – prvenstvo i kup.
– Sada nam je najvažnija Istra, a onda ćemo razmišljati o utakmicama s Riječanima. Imat ćemo dovoljno vremena da se pripremimo za ta dva susreta no još jednom želim reći da je subotnji ogled s Puljanima po meni možda najvažniji ovog proljeća i zbog toga moramo igrati najbolje što možemo.
Naša je momčad ovog proljeća ostala bez Cerepulje i Brleka koji su otišli u inozemstvo, a nedavno su se teže ozlijedili vratar Blažević i stoper Međimorec. Koliko nam nedostaju?
– Crepulja i Brlek bili su naši stožerni vezni igrači, ali njihov odlazak je bio dogovoran, dok su ozljede Blaževića i Međimorca došle u najnezgodnije vrijeme. Sigurno, da nam sva četvorica nedostaju, ali to je prilika za igrače koji nisu bili standardni i uvjeren sam da će je iskoristiti. Najvažnije, da igramo dobro i da rezultatski to opravdamo.
Koji plasman očekujete od Slavena Belupa na kraju sezone?
– Uvjeren sam da ćemo biti bolje plasirani nego što smo trenutačno, jer imamo dobru momčad i odličnog trenera. Radimo vrlo sustavno i uz malo sportske sreće možemo mnogo toga učiniti. Najvažnije, da u svakoj utakmici budemo maksimalno koncentrirani i da u igri što manje griješimo. Uz kvalitetan rad koji se na treninzima svakodnevno provodi moraju doći i bolji rezultati. Osobno mislim da nam je po kvaliteti koju imamo mjesto u sredini ljestvice kako bih na najljepši način obradovali naše vjerne navijače – zaključio je Vedran Purić, jedan od najiskusnijih igrača Slavena Belupa.