VEDRAN PURIĆ: IMAMO KVALITETU ZA SREDINU LJESTVICE

28.07.2015.


Vedran Purić bio je najbolji igrač Slavena Belupa u susretu s Lokomotivom i s dva odlična ubačaja s desne strane asistirao za oba pogotka svoje momčadi.
Kod prvog izjednačenja farmaceuta “izmiješao” je obranu gostiju i na svojstven način uputio “centaršut” koji je završio na glavi Križmana za 1:1.
Identična situacija dogodila se i u samoj završnici susreta kada je popularni Pura još jednom odlično ubacio loptu pred vrata Lokomotive, koju je spretni Savić također poslao u mrežu Zelenike za konačnih 2:2.
– Šteta što smo osvojili samo bod na prvoj utakmici novog prvenstva pred našim navijačima, ali mislim da na kraju ipak možemo biti zadovoljni. Lokomotiva je kvalitetna momčad koja je dva puta bila u vodstvu, no mi smo borbenošću i zalaganjem uspjeli izjednačiti i po meni rezultat je realan. Da na samom početku susreta nismo primili pogodak koji nas je “presjekao” možda bi sva tri boda ostala u Koprivnici, ali tako je to u nogometu. Najvažnije da se iz utakmice u utakmicu dižemo i vjerujem da će u nastavku natjecanja naši rezultati biti uspješniji – kazao je Vedran Purić.
Što mislite o početnom rasporedu prvenstva. Da li je možda nepovoljan za Slaven Belupo?
– Svakako, jer smo u prva tri kola dva puta gostovali i to kod Istre gdje smo dosta nesretno izgubili i kod Rijeke s kojom smo odigrali jednu jako dobru utakmicu i zasluženo osvojili bod, kao i s Lokomotivom kod kuće.Sada nas očekuje gostovanje kod Hajduka koji igra u Europi i to je za nas još jedan snažan suparnik koji i ove sezone želi opet biti u samom vrhu.
Slaven Belupo na Poljudu još nije upisao pobjedu otkako je prvoligaš. Ima li izgleda u sljedećem kolu?
– Teško je reći, jer Hajduk je uvijek Hajduk bez obzira što je i on loše krenuo u novu sezonu i razočarao uvjerljivim porazom u Puli. Njega u četvrtak očekuje europska utakmica s norveškim Stromsgodsetom i sigurno će u tom susretu dati sve od sebe kako bi mirnije otišao na uzvrat. Možda će Splićani nakon tog ogleda biti malo umorni no ne trebamo se zavaravati, jer ako želimo do pozitivnog rezultata na Poljudu morat ćemo igrati bolje nego s Lokomotivom. Dakle, sve ovisi o našoj igri a bio bih zadovoljan da s Hajdukom ostanemo nepobijeđeni.
Poslije gostovanja u Splitu u Koprivnicu dolazi Osijek, a zatim slijedi odlazak Interu u Zaprešić. Nisu li to nešto lakši suparnici?
– Po rejtingu da, ali u našoj ligi svaki svakog može pobijediti. Osječani su u gostima bili bolji od Zagreba i osvojili kod kuće bod s Dinamom, što je za njih sigurno uspjeh. Inter je pak odigrao neodlučeno s Rijekom i Zagrebom, a očekivano izgubio od Dinama. Prerano je bilo što govoriti o Osječanima i Zaprešićanima, jer sada razmišljamo samo o gostovanju kod Hajduka. Tek nakon povratka iz Splita u mislima će nam biti Osijek, a nakon njega Inter.
Kakav plasman očekujete od Slavena Belupa nakon prvog kruga natjecanja?
– Uvjeren sam da ćemo biti bolje plasirani nego što smo trenutačno, jer imamo dobru momčad i odličnog trenera. Radimo vrlo sustavno i marljivo i uz malo sportske sreće možemo mnogo toga učiniti. Najvažnije, da u svakoj utakmici budemo maksimalno koncentrirani i da u igri što manje griješimo. Uz kvalitetan rad koji se na treninzima svakodnevno provodi moraju doći i bolji rezultati. Osobno mislim da nam je po kvaliteti koju imamo mjesto u sredini ljestvice kako bih na najljepši način obradovali naše vjerne navijače – zaključio je Vedran Purić, jedan od najiskusnijih igrača Slavena Belupa koji je ponikao u klupskoj školi nogometa.