VEĆ NA GOSTOVANJU U PULI NASTOJAT ĆEMO ISPRAVITI PROPUŠTENO SA SPLITOM – KAZAO JE VEDRAN PURIĆ

27.02.2017.


Tko bi to očekivao? Kad se najmanje nadalo naša je momčad “prosula” bodove na svom travnjaku u susretu sa Splitom, koji je iz jedinog udarca na vrata Gorana Blaževića osvojio sva tri boda.
Usto, naši igrači nisu iskoristili dva jedanaesterca koja su propustili realizirati Stevanović i Heber. Uz navijače našeg kluba pravu “dramu” s tribina je pratio i kapetan momčadi Vedran Purić.
– Nisam mogao nastupiti zbog ozljede koljena i mogu reći da je bilo teže gledati s tribine nego igrati. Na terenu smo bili znatno bolji nego Splićani, igrali “viktoriju” na jedan gol, ali njihova mreža ostala je nažalost netaknuta. Ne sjećam se kad smo imali toliko “peha” i kada smo propustili realizirati dva kaznena udarca. Moji suigrači željeli su pobjedu, ali nogomet je varljiv i teško je nekad ostvariti uspjeh – kazao je Vedran Purić, jedan od najiskusnijih igrača našeg kluba.
Slaven Belupo je ovim porazom umanjio izglede mogućeg osvajanja četvrtog mjesta?
– Slažem se s vama, jer nakon poraza Osijeka s Lokomotivom imali smo sjajnu prigodu za smanjenje bodovnog zaostatka. Osobno mislim da nam je najvažnije zadržati peto mjesto, a o mogućem pogledu prema četvrtom pokazat će vrijeme. Još uvijek ima dovoljno kola do kraja prvenstva i sigurno će biti utakmica u kojima možemo do pobjeda. Iz ove situacije moramo izvući određene pouke i nastaviti s optimizmom.
Vjerujemo da se niste nadali da će vaši suigrači propustiti realizirati čak dva jedanaesterca?
– A tko bi se tome nadao? Znam da su Stevanović i Heber željeli najbolje, no to je nogomet i to se svakome može dogoditi. Njima je sigurno najteže i moramo ih shvatiti. Za nas je to bila jako važna utakmica, ali ovaj propust moramo negdje nadoknaditi.
Slaven Belupo u petak gostuje u Puli kod Istre 1961 koja ima pet bodova zaostatka. Što očekujete?
– Nadam se da ću zaliječiti ozljedu i da ću nastupiti u Puli. Vjerujem da nećemo izgubiti i da ćemo imati više sportske sreće. Travnjak Istre nije najbolji, ali se nadam našoj dobroj igri. S Istrom je prigoda da još jednom pokažemo svoju vrijednost i da je naše mjesto na ljestvici opravdano.
Nakon Istre u Koprivnicu dolazi Osijek. Bit će to prigoda za “revanš” u kupu?
– Prvo moramo razmišljati o Istri, a onda o Osječanima koji imaju vrlo kvalitetnu momčad. No, na koprivničkom stadionu nitko nije favorit, osim nas. Nadam se da nećemo imati toliko nesreće kao sa Splitom. Ako želimo biti u prvoj polovici ljestvice tada Osijek mora “pasti” u Koprivnici.
Vjerujemo da poraz s Splitom nije ostavio neke dublje tragove?
– Nije. Igrači su svjesni propuštenog, iako su potišteni ali do petak sve će biti bolje. Svaka sljedeća utakmica novi je izazov pa tako i gostujući ogled s Istrom. Svjesni smo da će naši domaćini učiniti sve da osvoje bodove, ali vjerujem da u tome neće uspjeti. Imamo kvalitetnu i iskusnu momčad koja će sigurno znati pronaći rješenje do pozitivnog rezultata. Prvenstvo je dugo, igra se još dosta utakmica i u svaku sljedeću moramo ući maksimalno spremni i sa željom za uspjeh. Znam da su naši navijači nakon susreta sa Splitom pomalo razočarani jer su očekivali sigurnu pobjedu, no mi ćemo im se u sljedećim utakmicama nastojati odužiti i ponovno ih razveseliti – zaključio je Vedran Purić.