UVJEREN SAM DA ĆEMO NA KRAJU PRVENSTVA BITI PETI – ISTAKNUO JE STOPER NAŠE MOMČADI

08.03.2017.


Nikola Katić rođen je u Ljubuškom (10.10.1996.) dok je školu nogometa prošao u Stolcu. Igra na mjestu stopera, a prema potrebi i zadnjeg veznog. U naš klub je došao iz opuzenskog trećeligaša Neretvanca i svojim igrama ubrzo je opravdao povjerenje trenera Željka Kopića.
U prošlom prvenstvenom kolu s Istrom u Puli bio je jedan od najboljih igrača naše momčadi i jedan od najzaslužnijih za osvojeni bod.
– Bili smo bolji od naših domaćina, imali više prigoda, ali ih na žalost nismo iskoristili. Jednostavno nismo imali sreće, ali mislim da i s neodlučenim rezultatom možemo biti zadovoljni. Šteta što onaj moj udarac u završnici utakmice nije završio u mreži Istre, no što se može. Da sam postigao pogodak u Koprivnicu bi se vratili sa sva tri boda – ističe Nikola Katić i nastavlja:
– Najvažnije da igramo dobro, vidljiv je napredak i vjerujem da ćemo uskoro to kapitalizirati. Na treninzima radimo marljivo, trener Kopić nam stalno ukazuje na propuste koje povremeno imamo i kojih smo i te kako svjesni. Nadam se da će i naši strijelci krenuti s učinkovitošću, dok mi u obrani moramo nastojati da ne primimo nepotrebne golove i sve će biti u redu.
Koje mjesto u momčadi vam najviše odgovara?
– Stopersko i mislim da tu najviše mogu pokazati. No gdje ću igrati odlučuje trener a ja uvijek nastojim biti na najboljoj razini. Igra glavom mi je odlika, često u prekidima odlazim u napad i već sam u Slavenu Belupo bio strijelac. Nadam se da će biti još golova, iako je najvažnije da osvajamo bodove.
U nedjelju nam u goste dolazi Osijek koji je u prošlom kolu na svom stadionu bio bolji od Hajduka. Što očekujete?
– Osječani su kvalitetna momčad, igraju dobar nogomet i zasluženo su u vrhu ljestvice. Vjerujem da se i na našem travnjaku nadaju pobjedi no mi ćemo nastojati da u tome ne uspiju. Sigurno ćemo igrati borbeno, maksimalno odgovorno i nadam se dobrom rezultatu. Osobno mislim da Osijek nije neranjiv i da na koprivničkom travnjaku možemo do pobjedničkog rezultata, što bi za nas bio veliki uspjeh.
Rijeka, Dinamo, Osijek i Hajduk drže prva četiri mjesta, dok se ostali klubovi bore od pete do desete pozicije. Gdje vidite Slaven Belupo?
– Cibalia je nakon poraza kod Splita u najtežem položaju, dok ćemo se Lokomotiva, Inter, Istra i mi boriti za peto mjesto. Nadam se da ćemo mi biti ti koji ćemo prvenstvenu utrku završiti na petoj poziciji, što bi bio uspjeh za našu momčad. Vjerujem da ćemo na kraju to i ostvariti.
Nalazite se na popisu mladih reprezentativaca Hrvatske (U-21). Koliko Vas to raduje?
– Jako, jer biti mladi reprezentativac svoje zemlje za svakog je igrača čast. Sretan sam zbog toga i poziv u mladu vrstu nastojat ću opravdati. Vjerujem da će mojom igrom i izbornik biti zadovoljan. Ovo je moj prvi poziv u mladu reprezentaciju Hrvatske.
Kako se osjećate u Koprivnici?
– Odlično i mislim da sam odabrao dobar klub u kojem nema stresova, radi se mirno i to nam mora biti putokaz uspješnih nastupa. Još ne mogu prežaliti izgubljenu utakmicu sa Splitom na kojoj smo promašili dva jedanaesterca. To se zaista rijetko događa i mislim da više ne ćemo imati takav peh. Da smo osvojili te bodove u potpunosti bih ispunili proljetni start. Nadam se, da ćemo to negdje nadoknaditi – zaključio je Nikola Katić.