UTAKMICE S RUDEŠOM I ISTROM ZA NAS SU OD NAJVEĆE VAŽNOSTI- KAZAO JE BOŽO MUSA

08.11.2017.


Božo Musa jedan je od stupova obrane Slavena Belupa koji je u naš klub došao prije nešto više od dvije godine i od tada je standardni igrač koprivničkog prvoligaša.

U prošlom kolu s Dinamom, zajedno sa svojim suigračima zatvorio je potpuno prilaze vrataru Markoviću sve do posljednje minute kad je zagrebački napadač Gojak uspio postići pogodak i sva tri boda otišla su na konto vodećeg prvoligaša.

– Još uvijek ne mogu vjerovati da smo izgubili s Modrima i to u samoj završnici. Odlično smo se suprostavili našoj najboljoj momčadi, ali što to vrijedi kad nas je sreća napustila pri samom kraju susreta. Do tog pogotka Dinamo nam nije stvorio gotovo niti jednu ozbiljniju prigodu – kazao je Božo Musa i nastavio:

– Vrlo dobro smo krenuli u prvenstvo, osvajali bodove no u posljednjim kolima smo sustali i to nas je dovelo u dosta ozbiljnu situaciju. Ipak vjerujem da je sve ostalo iza nas i da ćemo do kraja jesenskog dijela pokazati da vrijedimo više nego što je naš trenutačni plasman.

Koji je razlog slabijih rezultata?

– Zaista je teško reći jer na treninzima radimo dobro i maksimalno, ali na nekim utakmicama smo jednostavno “pali”. Sve je krenulo od onog nesretnog susreta s Rudešom u Koprivnici kada nismo iskoristili veliku premoć i višak igrača, te osvojili samo bod. Zatim smo otišli u Pulu gdje smo također nesretno poraženi minimalnim rezultatom, a da ne govorim o izgubljenoj utakmici također kod kuće s Interom iz Zaprešića. Osijek nam je kod kuće izjednačio u sudačkoj nadoknadi, itd. Jednostavno sreća nije bila na našoj strani.

U klubu je došlo do promjene trenera. Umjesto Željka Kopića stigao je Tomislav Ivković, koji je s Hajdukom i Dinamom osvojio bod.

Riječ je o iskusnom stručnjaku i siguran sam da će se to vrlo brzo odraziti i na našoj boljoj i učinkovitijoj igri.Sa Splićanima po meni je osvojeni bod uspjeh, a već sam rekao da s Dinamom nismo imali sreće. No prvenstvo ide dalje i nadam se najboljem.

U tijeku je prvoligaška stanka zbog kvalifikacijskih utakmica reprezentacije Hrvatske s Grčkom za odlazak na Svjetsko prvenstvo. Trener Ivković je najavio da će to razdoblje iskoristiti na najbolji način.

– Uvjeren sam da će biti tako, da će se naš novi trener još bolje upoznati s karakteristikama svakog igrača i pripremiti momčad za jesenski nastavak. Odigrat ćemo i dvije prijateljske utakmice koje će mu poslužiti za još bolji uvid u momčad.

Prva prigoda za konačno osvajanje sva tri bit će gostovanje kod Rudeša, koji je u prošlom kolu svladao Hajduka na Poljudu. Može li se to ostvariti?

– Uvjeren sam u to. Rudeš je dobra momčad ali možemo do pobjede s kojom bih se sigurno digli. Tri boda s Rudešom su nam imperativ iako je u gostima uvijek najvažnije ne izgubiti. Naš sljedeći suparnik nas je uz veliku sreću izbacio iz kupa i sada je prigoda da mu to vratimo u prvenstvu.

Slavena Belupa nakon Rudeša na koprivničkom stadionu očekuje utakmica s Istrom koja je svladala Cibaliu u Vinkovcima.

– O Istri ćemo razmišljati nakon Rudeša, ali ja sam optimista. Ako osvojimo svih šest bodova pokazat ćemo da smo i dalje kandidati za samu sredinu ljestvice, a ove dvije utakmice primarne su za naš jesenski plasman. Nadam se, da će i sreća uz našu dobru igru konačno biti na našoj strani. Pozivam koprivničke navijače na veću potporu s tribine jer uz njihovu podršku možemo više učiniti – završio je Božo Musa.