U PRVOM KOLU GOSTOVANJE KOD OSIJEKA

18.06.2007.


Nastavak sjednice Skupštine Udruge Prve HNL u Crikvenici donio je niz kadrovskih odluka te odluka neophodnih za početak novog prvenstva. Na prijedlog predsjednika Igora Štimca, za dopredsjednike Udruge izabrani su Dražen Medić (Zagreb) i Mario Rubeša (Rijeka), a uz njih će u Upravnom odboru biti Željko Čulo (Cibalia) i Branko Laljak (Inter-Zaprešić). Potvrđeni su i novi mandati organa natjecanja: Povjerenika za natjecanje (Josip Brezni), Povjerenika za sigurnost (Zoran Cvrk) i Disciplinskog suca (Krešimir Vlajčević). Jednoglasno su usvojene Propozicije natjecnja T-Com Prve HNL za 2007./2008. godinu i to po trokružnom sustavu odigravanja u 33. kola (kao i prethodna sezona). Izvršnom odboru HNS-a predlaže se izmjena Pravila o načinu određivanja službenih osoba na utakmice kojom se ukida županijsko ograničenje čime se omogućava sucima suđenje i utakmica u kojima igraju klubovi iz njihovih županija što znači da će jedini kriterij biti kvaliteta suđenja, a ne više administrativna ograničenja. Predlaže se i razdvajanje dijela posla Povjerenika za suđenje na način da on u novom prvenstvu određuje suce, a kontrolore suđenja Povjerenik za kontrolore iz Komisije sudaca.
Ždrijebom je na sjednici određen i raspored novog prvenstva, koje će naša momčad otvoriti gostovanjem kod Osijeka (vjerojatno 22. srpnja), dok u 2. kolu 28. srpnja u Koprivnicu stiže Međimurje.