U PROLJETNOM PRVENSTVU OČEKUJEM OSVAJANJE ŠESTOG MJESTA – KAZAO JE TRENER ŽELJKO KOPIĆ

23.12.2015.


Jesenski dio prvenstva Slaven Belupo je završio na sedmom mjestu osvojivši 21 bod uz četiri pobjede, devet neodlučenih ishoda i osam poraza.
Učinak je to kojeg je ostvario koprivnički prvoligaš pod vodstvom trenera Željka Kopića i stručnog stožera u kojem se nalaze njegov prvi pomoćnik Zlatko Bašić, treneri Goran Mikolaj i Branko Bali, te sportski direktor Josip Omrčen-Čeko.
Odmah nakon jesenskog natjecanja Željko Kopić je dao analizu učinjenog, te istaknuo:
– Osobno sam očekivao koji bod više jer smo na nekim utakmicama igrali dobro, ali to nismo rezultatski potvrdili. Posebno u susretima s Istrom koja je uspjela iz Koprivnice otići s osvojenim bodom, zatim u gostima kod Zagreba gdje nisam očekivao da ćemo izgubiti kao niti u posljednjem kolu s Lokomotivom na našem travnjaku. Da smo na tim utakmicama postigli samo jednu pobjedu učvrstili bi se na šestom mjestu, što po kvaliteti zaslužujemo. Još sam malo pod dojmom ovog posljednjeg poraza s Lokomotivom, jer da nam se to nije dogodilo analiza jesenskog prvenstvenog učinka bila bi znatno povoljnija – kazao je trener naše momčadi Željko Kopić.
Slaven Belupo se uvrstio u polufinale Hrvatskog nogometnog kupa. Da li ste to očekivali?
– Vjerovao sam da možemo u polufinale nakon što smo svladali Šibenik u gostima i za suparnika kod kuće dobili Osijek. Nije bilo lako, Osječane smo pobijedili na jedanaesterce, ali smo odigrali jednu jako dobru utakmicu. Plasman u polufinale je zaista uspjeh s kojim sam itekako zadovoljan.
Kad ste došli u klub morali ste stvarati gotovo novu momčad, jer je nekoliko standardnih igrača otišlo u druge sredine.
– Uvijek je tako kada dođete u novo ozračje i mislim da sam uspio stvoriti ekipu koja je u konačnici pokazala da ima kvalitetu. Određenih problema imao sam s obranom u kojoj sam morao dosta mijenjati, što zbog ozljeda, što zbog nekih igrača čijom igrom nisam bio zadovoljan. S dolaskom Galovića na posudbu iz Splita i sve boljim igrama mladog Međimorca pronašao sam stoperski dvojac koji je ispunio moja očekivanja. Volio bih da Galović i u proljetnom prvenstvu ostane kod nas i da produžimo suradnju.
Hoće li zimska stanka donijeti neke igračke promjene?
– Nedavno nam je pristupio mladi stoper Nikola Katić (19) iz Opuzena, riječ je o kvalitetnom igraču koji će sigurno konkurirati za mjesto u obrani. Vjerujem, da ćemo do početka proljetnih priprema dobiti još neko novo ime koje bi trebalo biti pojačanje za našu momčad, jer samo s kvalitetnim igračima možemo do željenih rezultata. Sve bi trebalo biti poznato do kraja prosinca.
Kada krećete s pripremama za proljetni dio natjecanja?
– Startat ćemo 4. siječnja, a od 14. do 24. siječnja pripremat ćemo se u Medulinu gdje ćemo sudjelovati na jednom vrlo jako turniru. Odigrat ćemo još nekoliko prijateljskih utakmica i sigurno ćemo biti potpuno spremni za proljetni dio prvenstva koje će početi 13. veljače kada odlazimo u goste Hajduku.
U proljetnom prvenstvu igra se 15 kola. Što očekujete?
– Osobno mislim da ćemo biti šesti jer su nam Split i Lokomotiva bodovno dosta odmaknuli. Ostvarimo li taj plasman bio bih jako zadovoljan. Uvjeren sam da smo bolji od Intera, Istre, Osijeka i Zagreba i to ćemo u proljetnim ogledima pokazati. Imamo i nešto povoljniji raspored jer igramo više utakmica kod kuće, ali isto tako očekujem da ćemo biti uspješniji na gostovanju. Ove jeseni svladali smo samo Istru u Puli, ali smo nažalost ispustili već neke sigurne gostujuće bodove. To nam se više ne bi smjelo događati – zaključio je trener Slavena Belupa Željko Kopić koji svim igračima, navijačima i Upravi kluba upućuje iskrene čestitke povodom Božićnih i Novogodišnjih blagdana.