U Maksimiru dvoboj dvije najbolje obrane lige, Stipić: “U Zagrebu ćemo biti tim, boriti se i strpljivo čekati priliku”

18.09.2020.


Nogometaši Slaven Belupa sutra će u sklopu petog kola Hrvatski Telekom Prve lige gostovati u Zagrebu kod lidera prvenstva Dinama. Zagrepčani našu momčad dočekuju kao momčad s maksimalnim učinkom u ligi. Slavili su u sva četiri dosadašnja susreta. Naša je pak momčad u prva četiri kola upisala tek jedan poraz, a u prošlom je kolu remizirala sa Šibenikom u Koprivnici.

– Iza nas je utakmica sa Šibenikom koja je analizirana i arhivirana. Stavili smo ju u kategoriju ‘kiks’ po dojmu, očekivanjima i naravno rezultatu. Ipak, htio bih pohvaliti momčad koja se nakon promašenog kaznenog udarca u drugom poluvremenu digla i bila bliže pobjedi. Kroz ovaj tjedan radili smo na automatizmima te smo raspodijelili uloge u oba pravca. Digli smo raspoloženje i emociju kod igrača te se usredotočili na detalje. Utvrdili smo vjeru jer smo jednostavno ukalkulirali da će dolaziti do turbulencija s obzirom na to da smo u sezonu ušli bez pauze, istrošeni i bez gledatelja. Događa se to i velikim momčadima poput PSG-a u Francuskoj koji je startao s dva poraza u sezoni. To je normalno i ljudski. Ova nam je situacija nit vodilja i učitelj i zbog toga nas neće uzdrmati na našem putu – rekao je Tomislav Stipić

Utakmica će se na Maksimiru igrati s početkom u 19:05, a bit će to dvoboj dviju trenutno najboljih obrana u ligi. Dinamo je do sada primio dva pogotka, dok je naša momčad primila četiri – po jedan manje od Hajduka i Rijeke.

– Zanimljivo je da smo prije dva dana, kao i velika većina ljudi u Hrvatskoj, bili uz ‘male ekrane’ i navijali zdušno u kvalifikacijama za Ligu prvaka za Dinamo koji prezentira HNL u Europi na najbolji mogući način i omogućuje da oči europskih klubova budu uperene prema ‘hrvatskom produktu’ – igraču i tako trasira put našim talentima prema europskim ligama, a već sutra ćemo se s njim kao protivnikom na terenu boriti za bodove u ligi. Ne moram isticati da je gostovanje u Maksimiru najteže u hrvatskoj ligi, ali bilo je teško i u Osijeku i u Splitu. Znamo da će se sutra susresti dvije najbolje obrane lige i očekujem jednu tvrdu utakmicu u kojoj ćemo dati sve socijalno, tehničko i taktičko što imamo. Puno toga će ovisiti o Dinamu, na koji su način doživjeli poraz i ispadanje iz Lige Prvaka. Znamo gdje idemo, nastupit ćemo kao tim, borit ćemo se i strpljivo čekati našu priliku koju želimo iskoristiti – zaključio je trener naše momčadi.