U ČETVRTAK ŽDRIJEB DVORANSKOG PRVENSTVA

06.12.2007.


Kao što je od ranije poznato, prvenstvo će se održati u Zagrebu u Velikoj dvorani Doma sportova od 8. do 13. siječnja po sustavu natjecanja kao i prošle godine. Tako će se sutra 12 prvoligaša ždrijebom rasporediti u dvije skupine (Dinamo i Hajduk su nositelji skupina) te će se u dva kvalifikacijska turnira 08.i 09. te 10. i 11. siječnja i odigranih po 15 utakmica u svakoj skupini (5 kola x 3 utakmice) dobiti šest najuspješnijih klubova (po tri iz svake skupine) koji će nastaviti natjecanje na finalnom turniru 12. i 13. siječnja.
Na finalni turnir prenose se rezultati utakmica iz međusobnih susreta na kvalifikacijskim turnirima (za svaku momčad po dva rezultata) te se u subotu, 12. siječnja igra preostalih 9 utakmica nakon čega dvije momčadi (5. i 6. plasirana) napuštaju natjecanje. Četiri prvoplasirane momčadi nastavljaju natjecanje u nedjelju, 13. siječnja po kup sustavu utakmicama polufinala (1.-4. i 2.-3.), potom poraženih momčadi za treće mjesto te finalnom utakmicom. Branitelji naslova prvaka su nogometaši Zagreba koji su bili najbolji na oba do sada odigrana Dvoranska prvenstva.