U 1. KOLU GOSTOVANJE KOD CIBALIJE

28.05.2008.


Predstavnici klubova Prve HNL na sjednici Skupštine Udruge Prve HNL usvojili su izvještaje o završenom prvenstvu u sezoni 2007./08. te Propozicije natjecanja za novo prvenstvo koje će se uputiti Izvršnom odboru HNS-a na donošenje. Nema većih promjena u odnosu na upravo završeno prvenstvo: i slijedeće prvenstvo igrati će se trokružnim sustavom u dva dijela (22 kola prvi dio + 11 kola drugi dio), ali će se utakmice igrati nedjeljom i to prvih 6 kola u srpnju i kolovozu u večernjem terminu, a od 7. kola (14.09.) 5 utakmica u isto vrijeme popodne te jedna utakmica u večernjem televizijskom terminu budući da su prihvaćeni dogovoreni uvjeti ugovora između HRT i Udruge koji omogućava još kvalitetnije televizijsko praćenje lige. Izvršen je i ždrijeb natjecateljskih brojeva klubova temeljem kojih je utvrđen raspord za prvi dio natjecanja: 1-Dinamo, 2-Inter Zaprešić, 3-Croatia Sesvete, 4-Cibalia, 5-Zadar, 6-Varteks, 7-Zagreb, 8-Hajduk, 9-Slaven Belupo, 10-Osijek, 11-Šibenik i 12-Rijeka. U prvom kolu 27. srpnja sastati će se: Dinamo-Rijeka, Inter Zaprešć-Šibenik, Croatia Sesvete-Osijek, Cibalia-Slaven Belupo, Zadar-Hajduk i Varteks-Zagreb. Dok ne završe neophodne radove na svojim stadionima i ne dobiju licence za igranje utakmica Prve HNL, Cibalia će utakmice kao domaćin igrati na stadionu Gradski vrt u Osijeku, Croatia Sesvete u Velikoj, Zadar na Šubičevcu u Šibeniku, a Zagreb u Maksimiru.