Trener Stipić uoči Istre: “Znamo da smo do sada bili dobri, ali nismo se bodovima dovoljno nagradili”

29.06.2020.


Nogometaši Slaven Belupa sutra će od 18:55 na koprivničkom Gradskom stadionu Ivan Kušek – Apaš ugostiti Istru 1961. Utakmica će se igrati u sklopu 32. kola Hrvatski Telekom Prve lige, a najavio ju je trener naše momčadi Tomislav Stipić.

– Moram priznati da se osjećam jako ugodno i zahvalno u ovom okruženju. Želim to isto i mojim igračima, da se jednako tako osjećaju. Znamo da smo do sada jako dobro igrali, znamo da smo bili konkurentni u svim utakmicama, ali da se nismo za našu igru, trud i zalaganje dovoljno nagradili bodovima. Oscilacije su normalne u razvoju ekipe, u sastavljanju hijerarhije i zajedničkog puta. Iz svega toga želim, zajedno s mojim igračima, stručnim stožerom, fizioterapeutima i svima u klubu, završiti posao kojeg smo započeli 8. listopada, a to je doći do cilja koji je bio stavljen pred nas – ostanka u ligi. Imamo zadnjih pet utakmica pred nama. Moramo se koncentrirati na posao i buduće protivnike i strpljivo i svjesno sve zajedno privesti kraju.

Nakon odrađenih suspenzija zbog tri žuta kartona, u momčad se vraćaju Bačelić Grgić, Božić, Goda, Lulić i Jeffren, a na Poljudu su mladi igrači dokazali da se na njih itekako može računati.

– To me čini sretnim. Oni koji su igrali na Poljudu, igrali su onako kako igra Slaven Belupo, a ne kao netko drugi. Uloge su unutar momčadi podijeljene, a ideja igre je prepoznatljiva. Sada nam dolaze igrači koji su odradili žute kartone. Rekao sam im da se moraju što prije prilagoditi momčadi, da moraju prihvatiti osjećaj i ritam igrača iz Splita i ponovno stati svi zajedno rame uz rame sutra od 18:55.

Iako ima osam bodova manje od Slaven Belupo, Istra je izrazito opasna momčad koja je dokazala da može sa svima igrati.

– Istra igra jedan lijep nogomet za oči. S loptom napadaju, a najopasniji su kad je nemaju.

Trener Stipić istaknuo je kako su navijači u Koprivnici izrazito važni za našu momčad. Bez obzira koliko ih dođe u pravom trenutku osjete bilo momčadi i pomognu s tribina. Dokazala je to i utakmica s Rijekom.

– Nakon Poljuda sam imao priliku u Koprivnici, u jednom kafiću, s naših sedam, osam navijača popiti kavu i prokomentirati utakmicu u Splitu. To su vjerni navijači koji će i sutra biti s nama. Naravno, emocionalni su i žale kada propustimo priliku za osvajanje bodova, ali to mi je potvrda da im je stalo i razgovor s njima mi govori da smo na dobrom putu. Protiv Rijeke smo itekako osjetili njihovu pomoć, pogotovo smo bili sretni na kraju zbog velikog pljeska i nadam se da će isto tako biti i sutra.