Trener Stipić uoči Gorice: “Čeka nas izuzetno težak susret i protivnik, ali mi želimo nastaviti pozitivan niz u HNL-u”

05.06.2020.


Nogometaši Slaven Belupa sutra će s početkom u 18:55 na koprivničkom Gradskom stadionu Ivan Kušek – Apaš ugostiti Goricu. Utakmica će se igrati u sklopu 27. kola Hrvatski Telekom Prve lige, a bit će to ukupno četvrti sraz ovih dviju momčadi u aktualnoj sezoni. U dva prvenstvena susreta domaćini su slavili identičnim rezultatom – 2:0. U Koprivnici je u 9. kolu golom Krstanovića i autogolom Steenvoordena slavio Slaven Belupo, dok je Gorica na svom terenu u 18. kolu slavila golovima Zwolinskog i Lovrića. Treća utakmica također je igrana u Velikoj Gorici. Naša je momčad u 1/4 finala Kupa golovima Mikulića i Krstanovića bila bolja rezultatom 1:2.

– Jako je važno bilo zaboraviti kroz ovaj tjedan utakmicu protiv Lokomotive i Kup u kojem više ništa ne možemo napraviti. Svjesno smo se dali ponovno HNL-u i velika nam je želja nastaviti pozitivan niz koji smo imali prije prekida kada smo u pet utakmica osvojili osam bodova. Okrenuli smo se u potpunosti sutrašnjoj utakmici protiv Gorice.

Gorica je trenutno šestoplasirana momčad prvenstva.

– Izuzetno težak protivnik, pun dinamike, fizike i dubine s dosta igrača u svojem kadru u najboljim mogućim godinama, između 24 i 30. Gorica još uvijek može doći do petog mjesta koje ih vodi u Europu što im je zasigurno dodatan motiv. Sve u svemu, očekujem tvrdu utakmicu u kojoj se mi kao domaćim želimo postaviti hrabro i disciplinirano, ali i opuštenije nego u Kupu u kojem su moji igrači imali dodatan breme rezultata i očekivanja koji je utjecao da ne budu dovoljno slobodni i opušteni. Obrana će sutra biti temelj. Svi se zajedno moramo braniti, a u napadu će biti ključno da u završnicu dolazimo sa što više igrača i sa što više samopouzdanja.

U našu momčad vraća se Tomislav Božić koji je ‘preskočio’ utakmicu protiv Lokomotive zbog žutih kartona.

– Vraća nam se dokapetan koji nam je nedostajao prošle subote tako da je jedna promjena u sastavu moguća. Još je jedan trening pred nama i nakon njega ćemo biti sigurnu kojih 11 će istrčati od prve minute.

Glavni sudac sutrašnje utakmice bit će Marin Vidulin (Kanfanar), dok će mu pomoćnici biti Robi Kezele (Rijeka) i Luka Pajić (Rijeka). Četvrti sudac bit će Goran Pečarić (Zagreb), glavni VAR sudac Tihomir Pejin (D. Miholjac), a AVAR sudac Tomislav Petrović (Valpovo). Ivan Vukojević (Zagreb) bit će delegat, a Tomislav Šetka (Đakovo) kontrolor utakmice. Podsjetimo još jednom, sutrašnja utakmica između Slaven Belupa i Gorice igrat će se od 18:55 bez prisustva gledatelja.