Trener Stipić nakon Rudara: “Trebala nam je ovakva utakmica”

29.09.2020.


Nogometaši Slaven Belupa u 1/16 finala Hrvatskog nogometnog kupa uvjerljivo su slavili protiv Rudara u Murskom Središću. Pobjedom 0:9 plasirali su se u 1/8 finala u kojoj će snage odmjeriti s GOŠK-om u Dubrovniku. Strijelci za našu momčad bili su dva puta Etoundi, Iličić i Boakye te po jednom Knoll, Mlinar i Krstanović. Zadovoljan je nakon utakmice bio trener Tomislav Stipić.

– U Kupu je prvi cilj proći u iduću fazu natjecanja i mi smo to danas uspjeli. Važno je da nismo primili pogodak. Mislim da će devet postignutih golova podići samopouzdanje mnogim igračima i da nam je ovakva utakmica baš trebala.

U 1/8 finala Kupa naša će momčad gostovati u Dubrovniku kod GOŠK-a.

– Čeka nas dug put sa sjevera na jug Hrvatske. Šalili smo se da ćemo u Kupu igrati protiv ‘najsjevernije’ i ‘najjužnije’ momčadi, ali mi ćemo se i za tu utakmicu pripremiti kao i za ovu današnju. Ne želimo biti onaj “jedan od tisuću” klub koji nastrada od slabije momčadi, uz sav respekt njima. Moramo se za svaku utakmicu pripremiti maksimalno i imati pristup kao danas.