TRENER PETKOVIĆ NAPUŠTA FARMACEUTE

21.05.2009.


Odluka trenera Slavena Belupa Mile Petković, da na kraju prvenstva napusti kormilo koprivničkog prvoligaša nije iznenadila samo Upravu kluba, već i mnogobrojne navijače i prijatelje farmaceuta. Stoga je ta vijest odjeknula kao grom iz vedra neba, jer je uspješni nogometni stručnjak često naglašavao da je zadovoljan radom kluba s kojim je dva kola prije kraja prvenstva osigurao treći put za redom plasman u Kup Uefe. Valja podsjetiti, da je Mile Petković prošlog ljeta s koprivničkim prvoligašem napravio najveći europski uspjeh – plasman u 1. kolo Kupa Uefe u kojem je ispao od uglednog moskovskog CSKA. Uspjelo mu je to s pomlađenim i izmijenjenim sastavom u kojem je promovirao čak šestoricu mladića iz klupske nogometne škole: Rodić, Purić, Kokalović, Jajalo, Gregurina, Delić od kojih su Jajalo i Kokalović standardni mladi hrvatski reprezentativci.
– Dosta sam se potrošio radeći za dobrobit kluba, a kako sam po desetak i više dana odsutan od obitelji koja živi u Vinkovcima, odlučio sam se vratiti i više pažnje posvetiti obitelji, pogotovo svojim unucima. To je jedini razlog zbog kojeg odlazim iz Slavena Belupa – kazao je Mile Petković, koji će u nedjelju voditi posljednju utakmicu pred koprivničkim navijačima s Hajdukom.