Treće mjesto za mlade Slavenaše u Poreču

19.06.2023.


Mlađi pioniri Slaven Belupa, dječaci rođeni 2010. godine, osvojili su odlično treće mjesto na turniru u Poreču. Mladi Slavenaši grupu su prošli kao prvi sa stopostotnim učinkom nakon pet utakmica i gol razlikom 19:0. U četvrtfinalu bili su bolji od Rovinja s 1:0, dok su polufinalu istim rezultatom poraženi od slovenskog Aluminija. U utakmici za broncu prikazali su odličnu igru i svladali domaćina turnira NK Poreč s 3:1.

Sastav momčadi: Ivan Kos, Jano Zbodulja, Leon Legemec, Cristiano Ernečić, Ivan Todorić Lovro Varvir, Mihael Rašić, Karlo Berend, Jakob Tomec, Petar Vadlja, Marko Kukelščak, Patrik Erega, Matej Latin, Luka Kolar, Lovro Pavičić, Damjan Hemetek, Petar Kolar, Marin Kočmar. Trener: Matija Škrinjar. Pom. trener: Goran Volf. Kond. trenerica: Ana Marija Petak.

Na istom turniru sudjelovala je i naša godinu dana mlađa generacija koja je osvojila izvrsno sedmo mjesto u konkurenciji godinu dana starijih protivnika. Nakon prolaska grupe s četiri pobjede i jednim porazom, nedostajalo je malo spretnosti i sreće za polufinale, no i ovako su zaslužili sve pohvale za prikazanu igru.

Sastav momčadi: Maronić, Vresk, Gregl, Kljaić, Pintar Jurišić, Nestić, Furmeg, Kos, Horvat, Volf, Vukašinović, Ištvan, Trakoštanec, Markić, Kajić, Markić. Trener: Dejan Ruk. Pom. trener: Goran Volf. Kond. trenerica: Ana Marija Petak.

Limači su također osvojili sedmo mjesto. Nakon što su prošli grupu, u četvrtfinalu su nesretno dvije minute prije kraja susreta primili gol od slovenskog Aluminija, izgubili 1:0 i ispali iz borbe za medalje. U utakmici za sedmo mjesto svladali su Viroviticu s 3:0.

Sastav momčadi: Manuel Balent,Vito Markić, Ognjen Raletić, Vito Jozić, Mata Kovač, Leon Filip Razman, Patrik Vezijak, Fran Pakasin, Luka Knapić, Jan Dlaka, Jakov Đurec, Dominik Sokač, Filip Jakupović, David Magdić, Ivan Špoljar  Trener: Oliver Kihas Drvosek.

Prednatjecatelji, dječaci rođeni 2014. godine, bili su treći u svojoj grupi te nisu ušli u borbu za medalje. Na kraju su turnir završili kao dvanaestoplasirani, ali s lijepim, novim iskustvom.

Sastav momčadi: Adrian Pasko, Teo Dujmović, Šimun Dimač, Tomo Krofl, Jan Štabi-Androlić, Viktor Medenjak, Tomo Ivić, Eugen Vadla, Erik Vrabelj, Filip Dević, Bruno Jozić, Noah Pandur, Ante Odak. Trener: Luka Prvčić.

Čestitamo mladim Slavenašima. Bravo!