TOME KITANOVSKI: IMAMO MOMČAD ZA JOŠ BOLJI PLASMAN

14.03.2018.


Nakon što je u zimskom prijelaznom roku iz Istre 1961 u naš klub stigao David Puclin, iz iste sredine ubrzo je došao i Tome Kitanovski koji je s prvim nogometnim koracima krenuo u makedonskom Pelisteru.

Obojica su 25-godišnjaci koji su odmah postali standardni igrači Slavena Belupa i već na prvim proljetnim utakmicama pokazali da su pojačanja za koprivničkog prvoligaša.

– Odabrao sam pravu i organiziranu sredinu u koju sam se vrlo brzo uklopio. U klubu se odlično radi, trener Tomislav Ivković sa svojim suradnicima itekako vodi brigu o svakom igraču  i cijeloj momčadi, što je jako dobar preduvjet za uspjeh. U Slavenu Belupu od prije igra i Mirko Ivanovski tako da smo sada dvojica Makedonaca u klubu u kojem među igračima vlada veliko prijateljstvo i zajedništvo. Koprivnica je ugodan grad i jedna vrlo mirna sredina koja mi itekako odgovara  – kazao je Tome Kitanovski te nastavio:

– Imam dovoljno iskustva i to ću pokazati na travnjaku, naravno uz potporu suigrača. Odgovara mi mjesto na desnom boku s kojeg mogu krenuti u brze prodore i uspješnim ubačajima loptu “servirati” našim napadačima.

Već u susretima s Cibaliom, Hajdukom i u prošlom kolu s Rudešom kada je asistirao kod pogodaka koje su postigli Delić i Ivanovski, Tome je pokazao svoju kvalitetu.

– Posebno mi je draga asistencija kod pogotka Delića na Poljudu kada smo osvojili sva tri boda i nagovijestili da možemo igrati s najboljim hrvatskim klubovima. Nadam se da će biti mojih još uspješnih ubačaja i naravno realizacija. Žao mi je što s Dinamom u Maksimiru nismo osvojili barem bod, jer smo po igri i prigodama to zaslužili.

Bodovi osvojeni s Rudešom u prošlom kolu učvrstili su Slaven Belupo na petom mjestu, kojeg ovog vikenda očekuje gostovanje u Puli. Što očekujete u susretu sa svojim bivšim klubom?

– Prije svega očekujem našu dobru igru, travnjak u Puli mi je jako poznat i mislim da možemo do pozitivnog rezultata. Istra, iako ima problema uspjela je sastaviti dobru momčad što se vidjelo s Hajdukom u Splitu, iako je nesretno izgubila. Ipak vjerujem da smo mi bliže pobjedi i da će bodovi stići u Koprivnicu.

Kako vidite hrvatsko prvoligaško natjecanje?

– Vrlo je kvalitetno iako se Liga podijelila u dva dijela. Dinamo, Hajduk, Rijeka i Osijek trenutačno su naši najbolji klubovi, dok se ostali borimo za što bolji plasman. Proljetni dio prvenstva pokazat će konačnu i pravu vrijednost svake momčadi pa tako i naše.

Što očekujete od Slaven Belupa?

– Uz provjerene igrače iz jesenskog dijela i nas koji smo došli ove zime, te nekoliko mladića koji već kucaju na vrata prve momčadi imamo kvalitetan sastav. Uvjeren sam da ćemo zadržati peto mjesto iako su nam Lokomotiva i Inter najozbiljniji konkurenti.No Slaven Belupo ima momčad i za veće dosege i ništa nije nedostižno. Idemo iz utakmice u utakmicu, motivirani smo maksimalno i moram reći jako dobro vođeni. Pobijedimo li Istru sve je otvoreno, pa i pogled prema još boljem plasmanu. Nakon Pule slijedi prvoligaška stanka koju ćemo maksimalno iskoristiti za još bolje rezultate- zaključio je Tome Kitanovski čije su dosadašnje igre pokazale da je njegovo dovođenje bio dobar potez našeg kluba.