SUSRET DINAMO – SLAVEN BELUPO OTVARA NOVO PRVENSTVO

08.07.2014.


Zbog obveze hrvatskih klubova u kvalifikacijama za UEFA natjecanja i potrebe za igranjem u televizijskim terminima, Udruga prvoligaša odredila je točan raspored odigravanja utakmica 1. kola novog prvenstva MAXtv Prve lige.
Tako će 24-ti po redu “HNL” otvoriti Dinamo i Slaven Belupo međusobnim ogledom u petak 18. srpnja u 20.15 sati na stadionu u Maksimiru.
Zbog nastupa naša tri kluba u kvalifikacijama za Europsku ligu u četvrtak 17. srpnja, u subotu 19. srpnja na rasporedu je samo jedna utakmica i to susret Osijeka i Lokomotive koji će se u Gradskom vrtu igrati s početkom u 21.00 sat.
Nedjeljni raspored u uobičajenim ljetnim televizijskim terminima od 19.00 sati ispuniti će utakmice Zagreb-Rijeka te u 21.00 sat Hajduk-Istra 1961.
Prvo kolo novog prvenstva kompletirati će Zadar i Split međusobnim susretom koji će se odigrati u ponedjeljak 21. srpnja u 20.00 sati na Stanovima.
Raspored odigravanja pojedinih utakmica ponajprije će ovisiti o obvezama naših predstavnika u UEFA klupskim natjecanjima pa će se neke utakmice igrati i ponedjeljkom. U srpnju i kolovozu utakmice će se igrati u večernjim terminima: petkom u 20.15, subotom i nedjeljom u dva termina i to 19.00 i 21.00, a ponedjeljkom od 20.00 sati. Naravno, kao i u prošlogodišnjem prvenstvu, sve utakmice će se izravno televizijski prenositi na MAXtv na programima Arenesporta.