Stipić i Mikulić nakon Gorice: “Prekrasan je osjećaj biti u polufinalu, uživamo zajedno”

04.12.2019.


Nogometaši Slaven Belupa svladali su Goricu rezultatom 1:2 i tako izborili polufinale Hrvatskog nogometnog kupa. Golove za našu momčad postigli su Mikulić i Krstanović, a trener Tomislav Stipić bio je izuzetno zadovoljan predstavnom svoje momčadi na ovako teškom gostovanju i u ovako bitnoj utakmici.

– Svlačionica je puna zadovoljstva i puna radosti. Kad se sve zbroji: hrabrost, posjed i igra nakon primljenog izjednačujućeg gola, mislim da smo zasluženo slavili. Najbolju fazu imali smo nakon što smo primili pogodak. Držali smo posjed i stvarali šanse. Čestitam svojoj ekipi. Odlično smo se pripremili i napravili plan za pobjedu u ovoj utakmici u Gorici. Danas ćemo se veseliti, a od sutra se spremamo za revanš. Čeka nas pakao i čistilište ovdje u Gorici. Mi dolazimo opušteni. Prije tri, četiri tjedna smo bili posljednji na ljestvici i u lošem raspoloženju tako da znamo kako je trenutno njima. Jako nam je bitno da svi dobro radimo, da svi igramo i fazu obrane. Imamo svoje principe i svoje zahtjeve i ekipa vjeruje u to. Svi zajedno se branimo i svi zajedno napadamo. Danas ste to mogli vidjeti na primjeru Gode koji je sa svoje pozicije uletio ispred svog čuvara, primio loptu i asistirao. U takvim se situacijama meni kao treneru otvori srce. Mislim da je mojoj ekipi sa mnom lijepo, meni je s njima lijepo, uživamo iz dana u dan i to je to.

Božo Mikulić i drugu je utakmicu u nizu postigao pogodak.

– Prekrasan je osjećaj biti u polufinalu. Svakodnevno radimo jako teško kako bismo bili kvalitetni u ključnim trenucima i kako bismo ostvarivali ovakve pobjede. Zbilja se nadam da ćemo ostati na tom putu. Čekaju nas još dvije jako teške utakmice do kraja polusezone,. Idemo sutra napraviti dobru regeneraciju i glave usmjeriti na još jednu tešku borbu s Goricom u subotu. Lijepo je zabijati golove, hvala Bogu. Nadam se da ću nastaviti biti opasan po protivničke golove i dalje.