STEFAN SAVIĆ: NAŠE SU MOGUĆNOSTI VEĆE OD TRENUTAČNOG PLASMANA

04.11.2015.


Stefan Savić (21) bio je jedan od najboljih igrača Slavena Belupa u nedjeljnom susretu s Interom iz Zaprešića i strijelac drugog pogotka za našu momčad, kojim su otvorena vrata visoke i uvjerljive pobjede (4:0).
Riječ je o mladom reprezentativcu Austrije rođenom u Salzburgu koji je ljetos došao među farmaceute u vrijeme priprema na Rogli.
Savić je ofanzivni vezni, prošao je sve mlađe kategorije Red Bulla i kao jedan od najdarovitijih mladih igrača Austrije u svojoj generaciji sa 17 godina zaigrao za njegovu seniorsku momčad, za koju je nastupao u domaćim i europskim natjecanjima.
Prošle sezone igrao je za austrijske drugoligaše FC Lieferinger i LASK iz Linza te bio najbolji asistent lige s deset završnih dodavanja.
– Sa Slavenom imam ugovor na dvije i pol godine i mislim da mogu biti zadovoljan što sam došao u Koprivnicu. Možda mi je trebalo malo vremena za adaptaciju ali sada je sve uredu, jako dobro sam se snašao i uvjeren sam da ću svojim igrama doprinijeti još boljim rezultatima koprivničkog prvoligaša – ističe Stefan Savić.
Na pressici uoči ogleda s Interom rekli ste, da kao igrač uvijek idete na pobjedu.
– Razmišljam samo o pobjedničkom rezultata što sam naučio u Austriji. Za mene nema nikakvih drugih ishoda osim pobjedničkih iako to uvijek nije lako ostvariti. Uz vodeću Rijeku smo do sada postigli najviše neodlučenih rezultata i bilo je vrijeme da konačno “upišemo” sva tri boda, što nam je uspjelo i zbog toga sam jako sretan. Usto,nakon više od dva mjeseca obradovali smo naše navijače koji su nas pljeskom ispratili u svlačionicu.
Mateas Delić je “načeo” mrežu Zaprešićana dok ste Vi drugim pogotkom zapečatili njihovu sudbinu.
– Od prve minute smo krenuli “presingom” na njihovu obranu koja je pogriješila i “Dela” je to sjajno iskoristio. Vodstvo u prvom poluvremenu dalo nam je vjetar u leđa i nakon nekoliko minuta u drugom dijelu ja sam povisio na 2:0. Kasnije su još strijelci bili Ozobić i Arap, tako da je Inter visoko poražen napustio koprivnički stadion i s tri novoosvojena boda sada smo znatno mirniji.
Ima li po vama razlike između austrijskog i hrvatskog nogometa?
– U Austriji se igra više na duge lopte i brze protunapade, dok se u Hrvatskoj teži kratkim dodavanjima i sigurnijoj igri na sredini terena. Meni više odgovara igra austrijskih klubova jer imam brzinu i mogu odmah krenuti u kontru. Osobina mi je igra “jedan na jedan” u kojoj se brzo mogu osloboditi svojih čuvara, a tako sam postigao i pogodak s Interom.
Slaven Belupo u subotu gostuje kod posljednjeg Zagreba. Što očekujete?
– Neće biti lako iako su posljednji jer u njihovoj momčadi također ima nekoliko kvalitetnih igrača. Naš trener Kopić bio je prošle sezone njihov trener, jako dobro poznaje mogućnosti “pjesnika” i mislim da ih možemo iznenaditi. Opet ponavljam da osobno očekujem pobjedu jer tako sam naviknuo razmišljati. Najvažnije, da ne učinimo neke greške koje su u nogometu uvijek moguće i da pokažemo koliko vrijedimo.
Što očekujete od Slavena Belupa u jesenskom dijelu prvenstva?
– Bolji plasman od trenutačan. Naše su mogućnosti znatno veće i to ćemo pokazati u sljedećim utakmicama. Osvojimo li sva tri boda u gostima kod Zagreba otvara nam se mnogo toga. Osobno sam optimist, ozračje u klubu je odlično i mislim da možemo do još uspješnijih rezultata. Uz malo sreće mogli smo imati više bodova jer su nam se neki klubovi “provukli”. Posebno Istra koja je imala dosta sreće u Koprivnici i osvojila bod. S Hajdukom smo izgubili iako smo prvi imali stopostotnu šansu za pogodak. No, tako je to u nogometu – završio je Stefan Savić koji će u Kranjčevićevoj sigurno istrčati u početnom sastavu Slavena Belupa jer je to svojom igrom u susretu s Interom više nego zaslužio.