SRETAN SAM ŠTO JE MOJ POGODAK ODLUČIO POBJEDNIKA – KAZAO JE MIRKO IVANOVSKI

25.07.2017.


U prošlom prvoligaškom prvenstvu napadač Mirko Ivanovski odigrao je najviše utakmica za naš klub (33) a bio je i najbolji strijelac s 10 postignutih pogodaka koliko ih je dao i Heber, koji je ovog ljeta potpisao za Rijeku.

Ivanovski je rođen u Bitoli gdje je krenuo s nogometnom karijerom u tamošnjem Pelisteru, zatim je igrao za nekoliko inozemnih klubova a u Slaven Belupo je došao prije godinu dana iz turskog Boluspora.

Ima niz nastupa za više selekcija Makedonije u kojima se također isticao svojim realizatorskim sposobnostima s kojima je uspješno krenuo i u novu prvoligašku sezonu – pobjedničkim pogotkom u susretu s Lokomotivom.

– Sretan sam što je moj gol odlučio susret i to s vrlo dobrim suparnikom, koji nas je u prošlom prvenstvu svladao na našem stadionu. Utakmica je bila jako zahtjevna, imali smo više prigoda od Lokomotive i bodovi su zasluženo ostali u Koprivnici – kazao je Mirko Ivanovski i nastavio:

– Šteta što je kod mog drugog gola bilo zaleđe i što je poništen. No i ovako je dobro ispalo jer smo u prvom nastupu pred našim navijačima postigli pun uspjeh. Mislim da gledatelji mogu biti zadovoljni, imali smo niz dobrih akcija od kojih je jedna urodila plodom. Purić je jako dobro “centrirao” i vratar Lokomotive je nakon mog udarca glavom bio nemoćan – istaknuo je Mirko.

Pobjedonosni pogodak Lokosima i naravno dobra igra donijeli su mu po ocjenama Sportskih novosti, kao i Vedranu Puriću izbor u momčad kola.

– Godi mi što sam uvršten u najbolju jedanaestoricu, a još mi je draže što smo svladali Lokomotivu koja je u prošlom prvenstvu bila bolje plasirana od nas i koja u svom sastavu ima nekoliko jako dobrih igrača. Vjerujem da ćemo se u ovom prvenstvu više puta veseliti nego u prošlom, zajedno s našim navijačima.

Ovog vikenda naša momčad gostuje kod Inter Zaprešića koji je u prošlom kolu osvojio bod s Hajdukom i pokazao da ima velikih ambicija u novoj sezoni.

– U Zaprešiću nije lako igrati, ali mi se ne plašimo tog susreta i mislim da možemo dosta toga učiniti. Neće biti lako jer je Inter domaćin, no možemo osvojiti bodove ili barem postići neodlučeni rezultat. Igrat ćemo organizirano, napadački i očekujem dobar ishod, iako u našoj momčadi ima dosta novih igrača koji još traže svoje mjesto. Najvažnije, da pokažemo zajedništvo i pristup koji smo imali na startu s Rijekom na Rujevici iako smo izgubili, i naravno s Lokomotivom.

Nakon gostovanja u Zaprešiću Slaven Belupo će biti domaćin Cibaliji, koja je u prva dva nastupa kod Intera i Dinama upisala poraze.

– O Vinkovčanima ćemo razmišljati tek nakon Zaprešića za koji se trenutačno pripremamo. Idemo iz kola u kolo, svaka utakmica ima svoju težinu, Liga je izjednačena i treba biti oprezan. No uvjeren sam da smo na koprivničkom stadionu u svakom susretu favoriti, posebno s momčadima koje nisu u vrhu ljestvice.

Sa Slaven Belupom njegov najbolji napadač ima ugovor još godinu dana, no već sada je zanimljiv mnogim klubovima.

– Ne razmišljam o odlasku, to je stvar kluba, a na meni je da igram najbolje što znam. U Koprivnici se jako dobro osjećam, stekao sam mnogo prijatelja i sve je OK. Ako dođe ponuda koja će zadovoljiti klub i mene tada je sve moguće. No još jednom ponavljam da o tome odlučuju čelnici Slavena Belupa – završio je Mirko Ivanovski.