Soldo za sva tri boda u Gorici

02.12.2020.


Nogometaši Slaven Belupa u zaostaloj su utakmici 11. kola Hrvatski Telekom Prve lige slavili kod Gorice. Rezultat na velikogoričkom Gradskom stadionu bio je 0:1, a jedini pogodak za našu momčad postigao je Soldo.

Trener Tomislav Stipić nije mogao računati na ozlijeđene Stipu Bačelić Grgića i Arijana Brkovića, a na teren je od prve minute poslao istu jedanaestoricu kao i u petak protiv Šibenika kada je naša momčad ostvarila uvjerljivu pobjedu rezultatom 0:3.

Utakmica je igrana u gotovo nemogućim uvjetima. Teren je bio prekriven snijegom, a prvu situaciju vrijednu spomena vidjeli smo u 19. minuti kada je igrač Gorice u svojem šesnaestercu igrao rukom, ali sudac Bebek nakon provjere VAR-a ostaje nijem. Domaćin je pokušavao zaprijetiti udarcima iz daljine, ali je Filipović bio na visini zadatka. U 35. minuti Knoll je pokušao iskosa s desne strane, ali njegov je udarac obranio Kahlina. Odgovorio je Kalik u 41. minuti udarcem s 20-ak metara no nije bio precizan. Dvije minute kasnije lijepo je pokušao Knoll škaricama, ali je njegov udarac s 15-ak metara otišao iznad grede.

Na staru drugog poluvremena Lulićev udarac iz daljine obranio je Kahlina. U 52. minuti opasno je zaprijetio Bogojević, no loptu je poslao tik uz vratnicu. Dvije minute kasnije Slaven je poveo s 0:1. Savršeno je Mlinar centrirao i pogodio Soldu koji glavom loput šalje u gol za vodstvo naše momčadi. Svim srcem se borila naša momčad do kraja utakmice, a u  90. minuti veličanstvenom reakcijom Filipović je spasio svoj gol i poslao sva tri boda u Koprivnicu.

U idućem kolu Slaven Belupo će u Koprivnici ugostiti Dinamo. Utakmica će se igrati u nedjelju s početkom u 15 sati.

2. prosinca 2020. – 11. kolo Hrvatski Telekom Prve lige
Velika Gorica, Gradski stadion

HNK Gorica – NK Slaven Belupo 0:1 (0:0)

HNK Gorica: Kahlina – Doka (od 76. Mitrović), Jovičić, Stenvoorden, Čabraja – Suk (od 67. Dvorneković), Kalik, Babec –  Lovrić, Mudrinski (od 81. Hamad), Špikić (od 46. Matar). Trener: Valdas Dambrauskas.

NK SLAVEN BELUPO: Filipović – Božić, Paracki, Soldo – Bogojević, Lulić (od 87. van Bruggen), Mlinar, Glavčić (od 87. Prce), Goda – Krstanović (od 73. Boakye), Etoundi (od 34. Knoll (od 87. Jeffren)). Trener: Tomislav Stipić.

Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Mario Pepur (Split), Vice Vidović (Solin) i Jakov Titlić (Potravlje).

VAR: Dario Bel (Osijek), AVAR: Miro Grgić (Osijek).

Delegat: Zoran Pandža (Vinkovci)

Kontrolor: Dragutin Poljak (Zagreb).

Strijelci: 0:1 Soldo 54′

Žuti karton: Stenvoorden 53′ (Gorica); (Slaven Belupo)

Crveni karton: (Gorica); (Slaven Belupo)