SLJEDEĆE TRI UTAKMICE ODREĐUJU NAŠ PLASMAN – ISTAKNUO JE MATEAS DELIĆ

07.09.2015.


Nakon osam prvoligaških kola Slaven Belupo je postigao dvije pobjede, tri neodlučna rezultata i zabilježio isto toliko poraza, te se s devet osvojenih bodova trenutačno nalazi na osmom mjestu prvenstvene ljestvice.
Od posljednjeg Zagreba odmaknuo se za šest, a pretposljednjeg Osijeka pet bodova. Ispred njega samo bod prednosti imaju Inter, Istra i Lokomotiva.
Kako dosadašnje rezultate i plasman Slavena Belupa vidi njegov kapetan i jedan od najiskusnijih igrača Mateas Delić?
– Osobno sam zadovoljan trenutačnim plasmanom i brojem osvojenih bodova, iako je moglo biti i bolje. Nakon prošlog prvenstva momčad je dosta obnovljena i trebalo je vremena da se uigra. Imali smo i nešto nepovoljniji raspored, više utakmica igrali smo u gostima nego kod kuće i vjerujem da ćemo u nastavku prvenstva biti još bolji – naglasio je Mateas Delić i nastavio:
– Najvažnije, da jako dobro i stručno radimo pod vodstvom novog trenera Željka Kopića i njegovih suradnika što je pravi putokaz za, nadam se uspješnije razdoblje koje je pred nama.
Slaven Belupo je među najučinkovitijim momčadima u dosadašnjem prvenstvu, ali je isto tako primio i veliki broj pogodaka.
– Igramo otvoreno, u svaku utakmicu ulazimo napadački i mislim da je to dobro. Neke golove smo primili pomalo nespretno, ali vjerujem da je to ostalo iza nas. Vidljivo je da se dižemo i to ćemo pokazati u susretima koji su pred nama. Na našem travnjaku smo do sada odigrali neodlučeno samo s Lokomotivom, dok smo vrlo važne utakmice s Osijekom i Zagrebom riješili u svoju korist. Šteta, što u gostima nismo osvojili koji bod više i što smo izgubili u Puli i Zaprešiću gdje smo po igri zaslužili barem neodlučeni rezultat. Nadam se da će nam se to negdje vratiti.
Split je prvi suparnik koji nakon prvenstvene stanke dolazi na koprivnički travnjak i koji je treći na ljestvici.
– Splićani su ugodno iznenađenje prvenstva iako im je otišlo dosta provjerenih igrača. No, mislim da nisu nepobjedivi i da će u Koprivnici ostaviti sva tri boda, te da se naše uspješno domaćinstvo neće prekinuti. Imamo sastav koji ih može svladati i uvjeren sam da ćemo osvajanjem sva tri boda obradovati naše navijače, iako moramo biti oprezni i cijeniti ono što su do sada postigli. Za tu utakmicu pripremali smo se dva tjedna i to ćemo pokazati na terenu.
Nakon Splićana u Koprivnicu stižu Puljani, a zatim Riječani. Što očekujete od tih ogleda?
– Sada nam je u mislima samo Split, a nakon njega usredotočit ćemo se na Istru, a zatim na Rijeku. Idemo iz utakmice u utakmicu i tako je najbolje, a tako razmišlja i naš stručni stožer. Nije dobro previše planirati unaprijed, jer je nogomet nepredvidljiv. Uz dobru igru potrebno je i malo sreće i vjerujem da ćemo je imati u susretima koji su pred nama i koji će odrediti naš plasman.
Gdje vidite Slaven Belupo na kraju jesenske sezone?
– Optimista sam i očekujem da ćemo nakon jeseni biti u prvoj polovici ljestvice ili barem u čvrstoj sredini. Imamo momčad koja to može ostvariti. Volio bih da u gostima igramo bolje nego do sada i da uz neodlučene ishode postignemo i koju pobjedu. Ipak najveći broj bodova moramo tražiti na koprivničkom stadionu i pokazati da je naš teren za svakog prvoligaša velika opasnost. Podrška navijača jako nam je važna i zato pozivam prijatelje našeg kluba da u što većem broju dolaze na Gradski stadion, a mi ćemo im se nastojati odužiti kvalitetnim igrama i osvajanjem bodova – završio je kapetan naše momčadi Mateas Delić.