Slavenov niz od tri utakmice bez poraza prekinut u Splitu

13.02.2022.


Nogometaši Slaven Belupa u 23. su kolu Hrvatski Telekom Prve lige poraženi na gostovanju kod Hajduka u Splitu. Domaćin je slavio rezultatom 3:1, a jedini pogodak za našu momčad postigao je Zapata u 52. minuti susreta. Bio je to prvi poraz naše momčadi u posljednja četiri kola.

Trener Zoran Zekić u današnjoj utakmici nije mogao računati na Caimacova koji je skupio tri žuta kartona te Krstanovića, Kocijana i Zirduma koji su ozlijeđeni. U odnosu na utakmicu sa Šibenikom od prve minute su krenuli Kvržić u veznoj liniji i Zapata u napadu.

Hajduk je prvi zaprijetio. U sedmoj i osmoj minuti domaćin je bio opasan nakon kornera, no siguran je bio Sušak. Splićani su u vodstvo stigli u 13. minuti kada je Sahiti izbjegao pozornosti naše obrane i poentirao za 1:0. Osam minuta kasnije Sušak je fantastičnom reakcijom obranio udarac Katića. Naš je golman i nekoliko trenutaka kasnije spasio svoju mrežu kad je opasno iz daljine tukao Kalinić. Hajduk je na 2:0 povisio u 27. minuti preko Grgića.

Na startu drugog dijela Sušak je još jednom vrhunski reagirao na udarac Čoline, a onda je Zapata u 52. minuti na asistenciju Laušića poentirao za 2:1 i vratio našu momčad u susret. Preuzeo je Slaven u tim trenucima inicijativu, ali je Bosec u 62. minuti dobio drugi žuti, odnosno crveni karton. Deset minuta kasnije Livaja je iz jedanaesterca zabio za 3:1. Bio je to konačan rezultat utakmice.

U idućem kolu Slaven Belupo gostuje u Gorici. Ta će se utakmica igrati u petak s početkom u 18 sati.

13. veljače 2022. – 23. kolo HT Prve lige
Split, Poljud

HNK Hajduk – NK Slaven Belupo 3:1 (2:0)

HNK HAJDUK: Subašić – Katić, Elez (od 83. Simić), Ferro – Lovrencsics (od 69. Mikanović), Grgić, Vuković, Čolina (od 75. Melnjak) – Sahiti (od 69. Ljubičić) – Livaja, N. Kalinić (od 75. Fossati). Trener: Valdas Dambrauskas.

NK SLAVEN BELUPO: Sušak – Božić, van Bruggen (od 46. Laušić), Soldo – Bosec, Marina (od 85. Mlinarić), Kvržić (od 46. Brković), Goda – Zvonarek (od 73. Crnac) – Grgić (od 85. Bogojević), Zapata. Trener: Zoran Zekić.

Suci: Ante Čuljak (Zagreb), Bojan Zobenica (Velika Gorica), Anto Marić (Zagreb), Ante Čulina (Zagreb)

VAR: Marin Vidulin (Kanfanar), AVAR: Robi Kezele (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Sahiti 13′, 2:0 Grgić 27′, 2:1 Zapata 52′, 3:1 Livaja 71′

Žuti karton: (Hajduk); Bosec 58′, 62′ (Slaven Belupo)

Crveni karton: (Hajduk); Bosec 62′ (Slaven Belupo)