Slavenaši promašili veliki broj šansi i remizirali sa Soroksarom

14.07.2018.


Nogometaši Slaven Belupa odigrali su 0:0 protiv mađarskog Soroksara u posljednjoj prijateljskoj utakmici drugog dijela priprema igranoj u slovenskom Limbušu.

Tijekom cijele utakmice naša momčad bila je puno bolji takmac na terenu. Samo u prvom poluvremenu Slavenaši su promašili nekoliko vrlo dobrih prilika. Pokušavali su Vidović, Goda, Bongongui i Šarlija, ali su njihovi udarci završavali pokraj vratiju, dok je najbliže pogotku bio Jelić čiji je izvrsni udarac glavom zaustavila greda.

U nastavku utakmice prvu šansu imao je Gordana koji je probio mađarsku obranu iskosa s lijeve strane i pucao, ali je njegov udarac otišao tik pokraj vratnice. U 74. naša momčad imala je nekoliko izvrsnih prilika. Pokušavali su dva puta Dolček i jednom Delić, ali su igrači Soroksara uspjeli otkloniti prijetnju. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao.

Našim nogometašima slijede dva slobodna dana, a od utorka na koprivničkom Gradskom stadionu nastavljaju s pripremama za nadolazeće prvenstvo Prve HNL.

14. srpnja 2018. – prijateljska utakmica
Limbuš, Slovenija

NK Slaven Belupo – FC Soroksar (HUN) 0:0 (0:0)

NK SLAVEN BELUPO: Marković – Međimorec (cap.), Musa, Šarlija – Doležal, Vidović, Aparicio, Puclin, Bongongui, Goda – Jelić. Još su igrali: Gordana, Zirdum, Hlevnjak, Martinaga, Karamarko, Jajalo, Resler, Delić,Bogojević, Dolček, Mendy. Trener: Tomislav Ivković.

SC SOROKSAR: Kovacs – Bor, Valencsik, Markosz, Gardos – Huszak, Gyomber – Orosz, Frohlich, Latos – Pal. Još su igrali: Molnar, Tamiasi, Lorinczi, Albert. Trener: Lipcsei Péter.

Suci: Marko Lacković, Elmedin Dedić, Matic Vrabič

Strijelci:

Žuti karton: – (Slaven Belupo); – (Soroksar)

Crveni karton: –