Slavenaši osvojili jaki turnir u Iloki, Kratzl najbolji golman, Tomić strijelac

09.06.2019.


Kadeti Slaven Belupa osvojili su jaki turniru u Iloku. Pod vodstvom trenera Dalibora Gorupića u grupi su svladali domaćina turnira Ilok rezultatom 8:0, dok su s vinkovačkom Cibalijom remizirali u utakmici bez pogodaka. Bilo im je to dovoljno da osvoje prvo mjesto u grupi i izbore finale sa Širokim Brijegom.

U regularnom dijelu napete utakmice za prvo mjesto golove nismo vidjeli pa su o pobjedniku odlučivali jedanaesterci. Ključni potez, pokazalo se kasnije, napravio je trener Gorupić koji je do tada odličnog golmana Kratzla zamijenio ‘specijalistom za udarce s 11 metara’ Domovićem. Mladi vratar odužio mu se s tri obrane i tako donio Slaven Belupu naslov najbolje momčadi na turniru.

Valja istaknuti da je naša momčad dobila i dvije individualne nagrade. Kratzl je ponio titulu najboljeg vratara, a Tomić s pet golova najboljeg strijelca. Dodajmo da je drugi na turniru bio Široki Brijeg, treći Osijek, a četvrta Cibalia.