Slavenaši do subote na odmoru, u srijedu izvlačenje parova za novu sezonu

27.07.2020.


Nogometaši Slaven Belupa remijem u utakmici bez golova na gostovanju kod Gorice u petak završili su sezonu 2019./2020. te se trenutno nalaze na odmoru uoči novih priprema. Trener Tomislav Stipić i njegov stručni stožer prvi su trening zakazali za subotu, 1. kolovoza, a okupljanje će, kao i uvijek, biti na koprivničkom Gradskom stadionu Ivan Kušek – Apaš. Naša je momčad sezonu završila kao sedmoplasirana momčad prvenstva s 39 osvojenih bodova i gol razlikom 34:51. Veseli činjenica da je u posljednjih 13 susreta na domaćem terenu upisala šest pobjeda i šest remija. Tek je Dinamo uspio slaviti u Koprivnici, a bolji su Slavenaši bili dva puta od Intera te po jednom od Istre 1961, Rijeke, Hajduka i Lokomotive. Valja istaknuti i Kup u kojem je naša momčad bila na korak od finala, ali je nažalost izgubila od Lokomotive u polufinalu.

Novo prvenstvo starta 15. kolovoza, a već u srijedu, 29. srpnja, održat će se ždrijeb natjecateljskih brojeva klubova za prvenstvo Hrvatski Telekom Prve lige u 2020./2021. godini na osnovu kojih se primjenom Bergerovih tablica utvrđuje raspored odigravanja utakmica. Podsjetimo, novi prvoligaš je Šibenik, dok je iz lige ispao Inter. Posljednjeg natjecatelja za iduću sezonu saznat ćemo nakon kvalifikacija u kojima će snage odmjeriti Istra 1961 i Orijent.