Slaven slavio u Rijeci

25.02.2023.


Slaven Belupo je u 23. kolu SuperSport Hrvatske nogometne lige upisao važnu pobjedu Rijeci. Golom Crnca slavio je 0:1. Velika pobjeda.

Trener Zoran Zekić u današnjem susretu nije mogao računati na kartonirane Soldu, Marinu i Martinagu te na Suška koji je u procesu rehabilitacije. Od prve minute ponovno su zaigrali Božić, Kocijan i Bosec, dok je Perošević zamijenio Crnca.

U prvom poluvremenu Rijeka je bila opasniji protivnik. U 12. minuti Čović je odlično pročitao jednu dubinsku loptu domaćina i presjekao ju u posljednji trenutak. Desetak minuta kasnije Manaj je pokušao glavom, nakon centaršuta Peroševića, ali je pucao pokraj gola. U 32. minuti Marin zaprijetio nakon kornera, Čović je odličnom reakcijom spasio svoj gol. Do kraja prvih 45 minuta Perošević je imao jednu solidnu situaciju, no njegov pokušaj iskosa s lijeve strane, s otprilike 8 metara, blokirala je domaća obrana.

Nastavak susreta Rijeka je otvorila s dvije dobre prilike, ali je Čović bio siguran. Odgovorio je Perošević najboljom prilikom na susretu. U 64. minuti izašao je oči u oči s Labrovićem i pucao pokraj gola. Čović je obranio dvije vrhunske prilike domaćinau 70. i 73. minuti, a onda je Crnac s druge strane u 78. promašio iz idealne situacije iskosa s desne strane. Ono što je propusti tada zabiti, zabio je sedam minuta kasnije. Hoxha je izvrsno centrirao, a Crnac u 85. zakucao za 0:1. Velika tri boda.

Nova utakmica našu momčad čeka u utorak kada će u sklopu 1/4 finala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa u Koprivnici od 17:00 ugostiti Rudeš.

25.2.2023. – 23. kolo SuperSport HNL

Rujevica, Rijeka

HNK Rijeka – NK Slaven Belupo 0:1 (0:0)

HNK RIJEKA: Labrović – Filipe, Galešić, Dilaver, Vukčević – Selahi (od 46. Janković), Hodža (od 89. Jurić)- Ampem (od 75. Grgić), Banda, Marin (od 67. Liber) – Frigan (od 67. Obregon). Trener: Sergej Jakirović.

NK SLAVEN BELUPO: Čović – Bosec, Tepšić, Kocijan, Božić (od 76. Christopoulos), Talys – Hoxha, Mudražija, Jambor (od 64. Mioč), Perošević (od 64. Krstanović) – Manaj (od 64. Crnac). Trener: Zoran Zekić.

Suci: Igor Pajač, Bojan Zobenica, Anto Marić i Goran Pečarić

VAR: Mario Zebec, AVAR: Ivan Starčević

Strijelci: 0:1 Crnac 85′

Žuti karton: (Rijeka); Hoxha 50′, Talys 56′, Mudražija 90′ (Slaven Belupo)

Crveni karton: (Rijeka); (Slaven Belupo)