Slaven remizirao s Istrom

27.05.2023.


U posljednjoj utakmici ove sezone Slaven Belupo je remizirao s Istrom 1961. U 36. kolu SuperSport HNL-a na Aldo Drosini rezultat je bio 1:1, a pogodak za našu momčad postigao je Hoxha.

U prvom poluvremenu mreže su mirovale, iako je prilika bilo s obje strane. Domaćini su bolje krenuli u susret i imali 2 izgledne prilike, ali Sušak je bio na visini zadatka. Nakon uvodnih dvadesetak minuta, odnosi snaga na terenu su se izjednačili i mogli smo do vodstva. Prvo je prijetio Hoxha s lijeve strane, a kasnije je udarac Bašića odsjeo je na stativi.

U drugo poluvrijeme Slaven je krenuo bolje i puno konkretnije nego u samu utakmicu. Prvo je Krušelj odlično pucao s 20 metara i namučio Majkića, a potonji je ostao nemoćan u 56. minuti kada je Hoxha zabio glavom nakon odličnog centaršuta Krušelja za 1:0. Samo tri minute kasnije Krstanović je lijevom nogom iz voleja uzdrmao gredu. U samoj završnici susreta Mlinar je pogodio iz slobodnog udarca za 1:1. Bio je to konačan rezultat utakmice.

27.5.2023. – 36. kolo SuperSport HNL

Aldo Drosina, Pula

NK Istra 1961 – NK Slaven Belupo 1:1 (0:0)

NK ISTRA 1961: Majkić – Hujber, Marešić, Majstorović (od 46. Mlinar), Galilea, Marin – Petrusenko (od 73. Duvnjak) , Caseres (od 59. Blagojević) , Lisica (od 73. Vuk) – Bakrar, Erceg (od 59. Mahmoud). Trener: Gonzalo Garcia.

NK SLAVEN BELUPO: Sušak – Krušelj, Božić (od 31. Crnac), Soldo, Hlevnjak, Martinaga – Mioč, Jambor (od 68. Boras), Bašić (od 46. Mudražija) – Hoxha, Manaj (od 46. Krstanović). Trener: Zoran Zekić.

Suci: Ante Čulina, Anto Marić, Dejan Vuković i Goran Pečarić

VAR: Duje Strukan, AVAR: Alen Jakšić

Strijelci: 0:1 Hoxha 56′, 1:1 Mlinar 85′

Žuti karton: Galilea 10′, Marešić 58′, Blagojević 60′ (Istra 1961); Bašić 2′ Mudražija 58′, Mioč 68′ (Slaven Belupo)

Crveni karton: (Istra 1961); (Slaven Belupo)