Slaven remizirao kod ZTE-a, Bogojević strijelac

13.10.2018.


Slaven Belupo je u prijateljskoj utakmici igranoj u mađarskom Zalaegerszegu remizirao kod ZTE-a rezultatom 1:1.

Naši nogometaši poveli su u 20. minuti. Lijepo su kombinirali Bongongui i Bogojević na desnoj strani, a mladi Koprivničanac snažnim udarcem iskosa s desne strane matirao je domaćeg vratara za 0:1. Slaven je bio bolja momčad na terenu, a tek je malo preciznosti nedostajalo da Gordana, Bongongui, Vidović ili Bogojević povećaju vodstvo. Jedini udarac domaćina u prvih 45 minuta bez većih problema ukrotio je Marković.

U nastavku susreta naša momčad imala je nekoliko situacija da riješi utakmicu, ali ih nije iskoristila. Pokušavao je Jajalo udarcem iz daljine, Mendy je zakasnio tek koju stotinku na ubačaj Karamarka, dok je Aparicio pogodio stativu. Iskoristio je to ZTE i preko Novaka izjednačio u 90. minuti.

Zalaegerszeg, 13. listopad 2018.

Prijateljska utakmica:
FC ZTE – NK Slaven Belupo 1:1 (0:1)

ZTE: Szemeredi – Konya, Lesjak, Nemeth, Gergenyi – Hudak, Bedi, Kiss – Barczi, Popin, Babati. Još su igrali: Macher, Madarasz, Novak, Horvath, Kulcsar, Ekker, Balazs, Szokronyos. Trener: Barna Dobos.

SLAVEN BELUPO: Marković – Međimorec, Musa, Šarlija – Bogojević, Vidović, Bačelić Grgić, Delić– Bongongui, Gordana – Jelić. Još su igrali: Mendy, Lima, Filipović, Karamarko, Dolček, Aparicio, Jajalo. Trener: Tomislav Ivković.

Strijelci: 0:1 Bogojević 20′, 1:1 Novak 90′

Žuti karton: (ZTE); (Slaven Belupo)