Slaven Belupo poražen od Lokomotive u sedmom prvenstvenom kolu

16.09.2018.


Nogometaši Slaven Belupa u sedmom su kolu Hrvatski Telekom Prve lige upisali poraz na Gradskom stadionu Ivan Kušek Apaš. Bolja je bila Lokomotiva rezultatom 2:5. Strijelci za našu momčad bili su Bačelić Grgić i Jelić.

Trener Tomislav Ivković u odnosu na prošlotjednu utakmicu protiv Intera napravio je tek jednu izmjenu, David Puclin zauzeo je mjesto u veznoj liniji dok se Jorge Aparicio preselio na klupu. Prvi je na utakmici zaprijetio Slaven u 10. minuti kada je Mendy pucao glavom, ali nedovoljno jako i precizno. Gosti su poveli u 24. minuti kada je Radonjić pronašao Kastratija, a krilni napadač Lokomotive iskosa s desne strana matirao Markovića za 0:1. Četiri minute kasnije lijepo su kombinirali Bongongui i Gordana, a udarac Izraelca s 20-ak metara završio je pokraj desne vratnice gola gostiju. Gotovo u idućem napadu odgovorio je Radonjić na drugoj strani, ali je greda spasila vratara Markovića. U 43. minuti gosti su poveli s 0:2. Nakon jednog kornera lopta je došla do Datkovića koji je s otprilike pet metara glavom matirao Markovića.

Već u prvoj minuti nastavka Lokomotiva je povela s 0:3. Svoj drugi pogodak postigao je Kastrati. Mogao je samo dvije minute kasnije smanjiti rezultat Jelić, ali je njegov udarac sretno obranio Grbić i odbio u korner. Slaven je smanjio rezultat u 70. minuti. Bačelić Grgić oteo je jednu loptu na 25 metara od gola gostiju, povukao ju, snažno odapeo i matirao vratara Grbića za 1:3. U 81. Jelić je u potpunosti zakomplicirao utakmicu. Šarlija je centrirao s desne strane, a napadač Slavena izvrsno glavom pospremio loptu u mrežu za 2:3. Samo tri minute kasnije Lokomotiva je ponovno povela dva razlike. Svoj treći pogodak postigao je Kastrati. Do kraja susreta Lokomotiva je postigla pogodak i za 2:5, precizan je bio Krstanović.

Idućeg vikenda naša momčad će ponovno igrati u Koprivnici. U 8. kolu Hrvatski Telekom Prve lige ugostit će Rudeš, a utakmica će se igrati u petak s početkom u 18 sati.

16. rujan 2018. – Sedmo kolo Hrvatski telekom Prve lige
Koprivnica, Gradski stadion Ivan Kušek Apaš, gledatelja: 993

NK Slaven Belupo – NK Lokomotiva 2:5 (0:2)

NK SLAVEN BELUPO: Marković – Musa, Međimorec, Šarlija – Bogojević (od 50. Karamarko), Vidović, Puclin, Delić (od 46. Jelić) – Bongongui (od 58. Bačelić Grgić), Gordana – Mendy. Trener: Tomislav Ivković.

NK LOKOMOTIVA: Grbić – Datković, Majstorović, Kolinger – Lecjaks (od 87. Hujber), Uzuni, Jakić, Karačić – Drožđek (od 73. Krstanović), Radonjić (od 77. Halilović), Kastrati. Trener: Goran Tomić.

Suci: Dario Bel (Osijek), Jerko Crnčić (Vrbovec), Marjan Tomas (Osijek)

Četvrti sudac: Ivan Matić (Osijek)

Delegat: Tomislav Gjajić (Kutjevo)

Kontrolor: Šime Vukić (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Kastrati 24′, 0:2 Datković 43′, 0:3 Kastrati 46′, 1:3 Bačelić Grgić 70′, 2:3 Jelić 81′, 2:4 Kastrati 84′, 2:5 Krstanović 87′

Žuti karton: – (Slaven Belupo); Halilović 89′ (Lokomotiva)

Crveni karton: –