Slaven osvojio bod u Osijeku

31.07.2022.


Nogometaši Slaven Belupa u trećem su kolu SuperSport Hrvatske nogometne lige odigrali odličnu utakmicu protiv Osijeka i remizirali rezultatom 0:0.

Trener Zoran Zekić u današnjem je susretu zaigrao s trojicom igrača u obrani, a debi u našem dresu upisao je Talys koji je od prve minute zaigrao na poziciji lijevog bočnog.

Prvu pravu priliku na utakmici vidjeli smo u 15. minuti. Fiolić je opasno pucao, a Marković odličnom reakcijom spasio svoj gol. Odgovorila je naša momčad preko Crnca koji je pokušao iz daljine u 21. minuti. Obrana Osijeka odbila je loptu u korner. Nakon izjednačenih 45 minuta golove nismo vidjeli pa se na odmor otišlo rezultatom 0:0.

Na samom startu drugog poluvremena tri velike prilike za Slaven Belupo. Kvržić je s 12 metara zatresao gredu, Hoxhin pokušaj nakon odbitka savršeno je obranio Ivušić, a Božićev udarac glavom otišao je zamalo iznad grede. U 66. minuti Talys se našao u odličnoj situaciji iskosa s lijeve stane, no pucao je iznad gola. Deset minuta kasnije Lovrićev udarac sa 16 metara otišao je pokraj vratnice. Do kraja utakmice naša je momčad propustila doći do pobjede. Imala je nekoliko izvrsnih prilika, no nedostajalo je preciznosti i sreće.

31.7.2022. – 3. kolo SuperSport HNL
Gradski vrt, Osijek

NK Osijek – NK Slaven Belupo 0:0 (0:0)

NK OSIJEK: Ivušić – Bartolec, Škorić, Lončar, Jurčević (od 68. Miloš) – Brlek, Nejašmić (od 76. Bakić), Kleinheisler (od 68. Lovrić) – Mierez (od 68. Mance), Beljo, Fiolić (od 68. Jugović). Trener: Nenad Bjelica

NK SLAVEN BELUPO: Marković – Bosec, Božić, Soldo, Tepšić (od 87. Hlevnjak), Talys – Kvržić (od 90. Bašić), Marina, Caimacov (od 90. Behram) – Crnac (od 80. Krstanović), Hoxha (od 80. Žuljević). Trener: Zoran Zekić.

Suci: Mario Zebec (Varaždin), Luka Pušić (Zagreb), Mile Varivoda (Zagreb), Goran Pečarić (Zagreb)

VAR: Duje Strukan (Split), AVAR: Hrvoje Radić (Split)

Strijelci:

Žuti karton: Škorić 90′ (Osijek); Marina 4′, Bosec 31′, Božić 42′, Caimacov 81′, Talys 90′ (Slaven Belupo)

Crveni karton: (Varaždin); (Slaven Belupo)