SLAVEN NA GOSTOVANJU KOD GORICE Ivković & Jelić: Gledamo samo sebe, vjerujemo u sebe i idemo po tri boda

03.08.2018.


Nogometaši Slaven Belupa sutra će u drugom kolu Hrvatski Telekom Prve lige odmjeriti snage s Goricom u Velikoj Gorici. Slavenaši u susret, koji će se igrati s početkom u 17:30, ulaze s jednim bodom osvojenim prošlog tjedna u Puli, dok domaćin sutrašnju utakmicu čeka bez boda nakon poraza protiv Rijeke na otvaranju sezone.

– Utakmica u Istri rezultatski je možda mogla biti i bolja, ali kada sam pogledao snimku vidio sam koliko stvari imamo popraviti u fazi obrane. Moramo se usredotočiti na taj dio, pogotovo kada nemamo loptu i kada ju izgubimo. To je bila tek prva utakmica i nitko u ligi još nije u formi. Igrači zaista dobro rade na treninzima i zadovoljan sam njihovim zalaganjem i ponašanjem, a do svježine će doći kroz utakmice – objasnio je trener Slaven Belupa Tomislav Ivković.

Utakmica protiv Gorice će biti sve samo ne lagana.

– Imamo protivnika koji je dobar, koji se želi pokazati i dokazati. Oni će dati svoj maksimum, a mene veseli što nas čeka dobar teren i odlični uvjeti tako da sve ovisi o nama. Respektiramo Goricu maksimalno, ali vjerujemo u sebe i, kao i u svakoj drugoj utakmici, nastojat ćemo pobijediti. Taktička disciplina, volja i htijenje je ono što će odlučivati utakmice u ovom dijelu prvenstva – rekao je Ivković.

Sa svojim trenerom složio se i napadač Matej Jelić koji je ovog ljeta stigao u naše redove.

– Čeka nas teška utakmica po teškom vremenu, ali mi ćemo se od prve minute postaviti tako da idemo po pobjedu i tri boda. Apsolutno respektiramo Goricu koja ima kvalitetu, ali mislim da mi moramo gledati samo sebe. Što se tiče moje prilagodbe u Slavenu, moram istaknuti da sam zaista zadovoljan kako su me svi prihvatili ovdje. Nedostaju mi utakmice ‘u nogama’, ali mislim da dobro radim i da polako sve dolazi na svoje i nadam se da ću već sutra to pokazati. Momčad izgleda dobro, dižemo se iz dana u dan i mislim da ćemo sutra pokazati svoju kvalitetu – riječi su Jelića.

Istaknimo da trener Tomislav Ivković sutra neće moći računati na ozlijeđene Delića i Doležala, dok su mu svi ostali igrači, uključujući i Mateusa Limu koji je dobio sve potrebne ‘papire’ za registraciju, na raspolaganju. Sutrašnja utakmica Gorice i Slaven Belupa igrat će se s početkom u 17:30.