SLAVEN BELUPO – ZORYA 1:1

22.06.2013.


ZREČE – Igralište NK Zreče. Gledatelja 150. Sudac: Vojko Goričan. Pomoćnici: Janez Lunežnik i Stevo Jovanović (Slovenija).

Strijelci: 0:1 Lipartia (71), 1:1 Vugrinec (72).

SLAVEN BELUPO: Rodić, Purić, Kokalović, Pranjić, Filipović, Gregurina, Crepulja, Rak, Matoš, Delić, Roskam; još su igrali: Pelin, Sminderovac, Bagarić, Maras, Melnjak, Geng, Batarelo, Glavica, Vugrinec, Posinković, Šaban.

Trener: Ivan Katalinić.

ZORYA: Levčenko, Gordienko, Čajkovski, Vernidub, Sunjić, Gritsaj, Ljubenović, Ferenčak, Komčenovski, Danilo, Boli (drugo poluvrijeme): Santini, Zičikov, Jarmaš, Bieli, Ignjatijević, Mališev, Galjuža, Lipartia, Kamenjuka, Hudžik, Idahor.

Trener: Jurij Vernidub.

U prvom prijateljskom nastupu na pripremama u slovenskom Zreču Slaven Belupo se sastao s ukrajinskim prvoligašem Zoryom i odigrao neodlučeno – 1:1.
Ukrajinci su ponudili utakmicu koprivničkom prvoligašu nakon što im je otkazan susret s Istrom 1961, zbog iznenadne i tragične smrti njenog igrača Alena Pamića.

Trener Koprivničanaca Ivan Katalinić odlučio je igračima dati po jedno poluvrijeme kako bi se uvjerio u trenutačnu spremnost svakog pojedinca, koji se nalazi u drugoj fazi pripremnog razdoblja.

Prvi dio susreta završen je bez golova, a na pogodak se čekalo sve do 71. minute kada je ukrajinski prvoligaš prvi došao u vodstvo iz jedne akcije po lijevoj strani, a ubačenu loptu u mrežu Slavena Belupa spremio je Gruzijac Lipartia.
Na izjednačenje se nije dugo čekalo! Glavica je vrlo dobro prošao po desnom krilu, loptu ubacio na drugu vratnicu koju je najbolji hrvatski strijelac Davor Vugrinec vrlo smireno glavom poslao u suprotni kut za izjednačenje i konačnih – 1:1.
Već u nedjelju Slaven Belupo će nastaviti s odigravanje prijateljskih utakmica u Zreču, a suparnik će mu biti slovenski prvoligaš Celje. Susret počinje u 18 sati.